Meteorologams įspėjant, jog artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus fiksuojame šio sezono karščio rekordai, bendrovė „Vilniaus vandenys“ dalinasi įrengtų ir nemokamų vandens gertuvių sostinėje vietomis bei nurodo, jog vilniečiai rinkdamiesi vandenį iš vandens gertuvių jau sutaupė beveik pusę milijono eurų.

„Suprantame, koks gyventojams yra svarbus vanduo, bet taip pat žinome, koks svarbus yra ir patogumas. Skatindami  vilniečius ir miesto svečius gerti vandenį bei rinktis tvarius sprendimus, jau antrus metus iš eilės Vilniaus mieste esame įrengę vandens gertuves, kurios yra patogiausiose ir daugiausia praeivių sulaukiančiose sostinės vietose. Vandeniu iš jų atsigaivinti galima jau nuo pavasario, nors, žinoma, gyvybiškai svarbios jos tampa didžiųjų vasaros karščių metu“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Šiuo metu Vilniuje yra įrengta 16 stacionarių vandens gertuvių, visų jų vietas vilniečiai gali lengvai rasti interaktyviame žemėlapyje (https://bit.ly/3q20F5H) bei 6 mobiliosios (kilnojamos) gertuvės: prie J. Basanavičiaus paminklo, Žaliojo tilto bei visai neseniai „Vilniaus vandenys“, atsiliepę į Vilniaus miesto savivaldybės prašymą, įrengė gertuves ir LITEXPO vakcinacijos centre.  Artimiausiu metu gertuvės turėtų būti įrengtos ir greta Geležinkelio stoties bei riedutininkų parke Pašilaičių rajone.

„Pirmosios tokio tipo gertuvės Vilniuje buvo įrengtos prieš dvejus metus, Vingio parke, praėjusiais metais sostinėje jau buvo 11 gertuvių, o šiais metais – šis skaičius dar padidėjo. Taigi, jų tinklą ne tik plečiame, bet ir neketiname sustoti“, – akcentuoja „Vilniaus vandenys“ vadovas.

Pernai vasarą „Vilniaus vandenys“ pristatė naujovę – gertuvėse buvo sumontuoti nuotolinio nuskaitymo skaitikliai, gertuvės pažymėtos QR kodais, kurį nuskaičius mobiliajame telefone kiekvienas gali sekti vandens suvartojimą bei indėlį į švaresnę aplinką, atsisakius dar vieno plastikinio vandens buteliuko. Mobiliajame, naudojantis interaktyviu žemėlapiu, galima stebėti ir gertuvių išdėstymą mieste bei rasti greičiausia kelią link jų.

Bendrovės užfiksuotais duomenimis, vilniečiai ir miesto svečiai iš įvairiose miesto vietose įrengtų gertuvių jau išgėrė netoli 2 milijonų stiklinių arba 383 710 litrų vandens .Tai reiškia, kad jie atsisakė 767 420 vienetų plastikinių vandens buteliukų ir sutaupė beveik pusę milijono eurų.

„Plėsdami gertuvių tinklą siekiame formuoti vilniečių įprotį vandenį gerti tiesiai iš čiaupo, neperkant jo plastikiniuose buteliuose ir taip rūpinantis aplinka. Toks nedaug pastangų reikalaujantis sprendimas turi didelį teigiamą poveikį mūsų planetai. Pavyzdžiui, pernai vilniečiai, rinkdamiesi vandenį iš mūsų įrengtų gertuvių, daugiau nei 63 tonomis sumažino į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį, kuris susidaro plastikinių pakuočių gamybos proceso metu. Šiemet turime ambiciją šiuos skaičius padvigubinti“, – sako M. Švaikauskas.

„Vilniaus vandenys“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe įrengė gertuves ir daugiau nei 50-yje Vilniaus mokyklų, pasiūlė mobilių – t. y. kilnojamų gertuvių sprendimą įvairių renginių ir maratonų metu.

Vilniaus vanduo yra švarus ir kokybiškas. Tiek iš čiaupo, tiek iš gertuvių mieste tiekiamo vandens kokybė nuolat tikrinama. Pasak „Vilniaus vandenų“ generalinio direktorius Mariaus Švaikausko, Lietuva viena iš nedaugelio pasaulio šalių, kuri 100 proc. tiekia gyventojams vandenį tik iš požeminio vandens gręžinių.

„Toks vanduo – saugiausias, kokybiškiausias ir geriausiai apsaugotas nuo išorinės cheminės ir mikrobiologinės taršos. Be to, mūsų vanduo – iš čiaupo ar miesto gertuvės – yra praturtintas mineralinėmis medžiagomis, tačiau net 300 kartų pigesnis už parduodamą vandenį buteliukuose“, – sako M. Švaikauskas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

23 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar girdėjote kaukiančias perspėjimo sirenas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist