Miestas

Pavilnio biblioteka išmetė knygas į makulatūros konteinerį užuot pasiūliusi jas skaitytojams

Sausio 12 d. Facebook pasklido nuotraukos, kad Pavilnio biblioteka išmetė visą krūvą knygų į makulatūros konteinerį. Biblioteka pripažįsta savo klaidą ir žada, kad ateityje susidėvėjusias knygas pirmiau pasiūlys savo skaitytojams.

,,Knygoms nutiko Eco Bazė. Keiksmažodis. Saugok medžius, ane? Puoselėjam kultūrą, ane? Skatinam skaityti, ane? Niekaip nesuprantu, kodėl negalima knygų išdalinti kitoms bibliotekoms, mokykloms, pakviesti Pavilnio gyventojų jas išsirinkti?”, – savo nepasitenkinimą socialiniame tinkle išreiškė Indrė Mackė.

Situacija pakomentavo pati Pavilnio biblioteka, kuri pažadėjo, kad ateityje stengsis, kad tokia situacija nepasikartotų ir prieš nurašydama knygas, pirmiausia jas pasiūlys miestiečiams bei pasitars, kaip knygos gali rasti antruosius namus.

 

,,Nors fondų tvarkymo taisyklės netinkamas naudoti knygas įpareigoja nurašyti, išardyti, o liekamąsias medžiagas įtraukti į apskaitą, Pavilnio biblioteka neneigia į netinkamomis pripažintų knygų nurašymą pažiūrėjusi formaliai”, rašoma Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos puslapyje.

„Kitiems Vilniaus centrinės bibliotekos filialams ir mokyklai atrinkę 1 500 knygų, netinkamomis pripažintas kitas knygas pirmiausia galėjome pasiūlyti bendruomenei, savo skaitytojams, galbūt ugdymo įstaigų bibliotekoms. Deja, į tokį jautrų klausimą pažiūrėjome tikrai formaliai, o galėjome šią situaciją išnaudoti kūrybiškai, pačią bendruomenę pakviesti „įknyginti“ sulaistytas, suplėšytas, bet tikrai skaitomas knygas. Nuoširdžiai atsiprašome bendruomenės ir visų knygas mylinčių vilniečių dėl šios situacijos. Sieksime ateityje skirti didesnį dėmesį bendravimui ir tarimuisi su mūsų bendruomene, kd panašių situacijų būtų išvengta“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos direktorės pavaduotoja Simona Žilienė. 

Primename, kad sprendimas apie Pavilnio bibliotekos uždarymą buvo priimtas dar 2019 metais. Kol kas lankytojai gali lankytis Naujosios Vilnios bibliotekoje. 

 

Neseniai rašėme, kad po bibliotekos uždarymo skaitytojus lankys bibliobusas. Planuojama, kad mobili biblioteka galėtų atstoti 4-ias bibliotekas atokesnėse daug skaitytojų neturinčiose Vilniaus vietose. Šiuo metu bibliobuso dar nėra, yra rengiami priešprojektiniai pasiūlymai.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Bob
Bob
3 mėnesius

Labai šauniai atrodo biblioteka! O ant fasado kabantys šilumos siurblių blokai – tiesiog vyšnia ant torto. O jeigu rimtai – tai viskas OK, tikrai nebėra tokio pat poreikio spausdintoms knygoms, o skaitmeninis turinis kaip tik geriau saugo medžius. Na, nebent galėjo pirmiausiai išdalinti Pavilnio gyventojams.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button