Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į aplinkos apsaugos ministrą Simoną Gentvilą, prašydamas išsaugoti Sudervės upelio slėnį atvirą miestiečiams, negriauti tvenkinių užtvankų ir suvaldyti chaotiškas statybas aplink slėnį.

Parlamentaras K. Masiulis atkreipia dėmesį, kad Vilniuje yra unikalus gamtos kampelis – Sudervės upelio slėnis su ežerais, tvenkiniais, kultūros paveldo ir archeologijos objektais. Seimo nario teigimu, aplink šią teritoriją gyvena per šimtas tūkstančių žmonių, kuriems tai rekreacijos, sporto ir gamtos pažinimo vieta.

„Upelio slėnio teritorija, nors gausiai lankoma žmonių – netvarkoma. Neparuošta net jokių gamtos apsaugos ir pritaikymo lankymui planų. Trūksta infrastruktūros, takų, poilsio ir sporto vietų, tačiau aktyviai vyksta chaotiška urbanizacijos plėtra. Dalis teritorijos priklauso Vilniaus miesto savivaldybei, kita dalis – Vilniaus rajonui. Abi institucijos nebendradarbiauja, nebendrauja su gyventojais, tačiau sparčiai išdavinėja statybų leidimus naujiems namams atsirasti“, – teigia parlamentaras.

Anot K. Masiulio, jeigu aplinkinės savivaldybės nesugeba susitarti dėl bendros slėnio vizijos, o tik vykdo chaotišką urbanizaciją, aplinkos ministerija galėtų teritoriją perduoti prižiūrėti regioninių parkų direkcijai.

„Trūkstant aiškios vizijos, kaip turi būti tvarkoma teritorija, kas yra saugoma, kas vertinga, prarandama iniciatyva išsaugoti gamtos ir kultūros paveldą ateičiai. Statybų vystytojai tik nori pristatyti namų ir juos greitai parduoti, negalvodami apie viešąją infrastruktūrą. Todėl teritorija apleista, o namų daugėja. Aplink brangią žemę daug interesų – yra noro nuleisti Buivydiškių tvenkinių vandenį, formuoti naujus sklypus statyboms, panaikinti bet kokią gamtos apsaugą, tiesti privažiavimo kelius“, – sakė K. Masiulis.

Sudervė – upelis Vilniaus rajone ir Vilniaus mieste; Neries kairysis intakas. Prasideda pelkėtose pievose ties Zujūnais. Aukštupyje prateka tvenkinių grupę šalia Buivydiškių dvaro. Toliau teka į pietus greta Girulių miško. Įteka į Nerį netoli Gudelių.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

36 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist