Miestas

Parlamentaras prašo išsaugoti Sudervės upelio tvenkinius Vilniaus mieste

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į aplinkos apsaugos ministrą Simoną Gentvilą, prašydamas išsaugoti Sudervės upelio slėnį atvirą miestiečiams, negriauti tvenkinių užtvankų ir suvaldyti chaotiškas statybas aplink slėnį.

Parlamentaras K. Masiulis atkreipia dėmesį, kad Vilniuje yra unikalus gamtos kampelis – Sudervės upelio slėnis su ežerais, tvenkiniais, kultūros paveldo ir archeologijos objektais. Seimo nario teigimu, aplink šią teritoriją gyvena per šimtas tūkstančių žmonių, kuriems tai rekreacijos, sporto ir gamtos pažinimo vieta.

„Upelio slėnio teritorija, nors gausiai lankoma žmonių – netvarkoma. Neparuošta net jokių gamtos apsaugos ir pritaikymo lankymui planų. Trūksta infrastruktūros, takų, poilsio ir sporto vietų, tačiau aktyviai vyksta chaotiška urbanizacijos plėtra. Dalis teritorijos priklauso Vilniaus miesto savivaldybei, kita dalis – Vilniaus rajonui. Abi institucijos nebendradarbiauja, nebendrauja su gyventojais, tačiau sparčiai išdavinėja statybų leidimus naujiems namams atsirasti“, – teigia parlamentaras.

 

Anot K. Masiulio, jeigu aplinkinės savivaldybės nesugeba susitarti dėl bendros slėnio vizijos, o tik vykdo chaotišką urbanizaciją, aplinkos ministerija galėtų teritoriją perduoti prižiūrėti regioninių parkų direkcijai.

„Trūkstant aiškios vizijos, kaip turi būti tvarkoma teritorija, kas yra saugoma, kas vertinga, prarandama iniciatyva išsaugoti gamtos ir kultūros paveldą ateičiai. Statybų vystytojai tik nori pristatyti namų ir juos greitai parduoti, negalvodami apie viešąją infrastruktūrą. Todėl teritorija apleista, o namų daugėja. Aplink brangią žemę daug interesų – yra noro nuleisti Buivydiškių tvenkinių vandenį, formuoti naujus sklypus statyboms, panaikinti bet kokią gamtos apsaugą, tiesti privažiavimo kelius“, – sakė K. Masiulis.

Sudervė – upelis Vilniaus rajone ir Vilniaus mieste; Neries kairysis intakas. Prasideda pelkėtose pievose ties Zujūnais. Aukštupyje prateka tvenkinių grupę šalia Buivydiškių dvaro. Toliau teka į pietus greta Girulių miško. Įteka į Nerį netoli Gudelių.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
tetris

ką reiškia neturi vizijos, kai užtvankos tiesiog turi būti griaunamos? Galim diskutuoti nebent apie tas kurios gamina labai daug švarios energijos

Remis

Briedas, priešrinkiminė kampanija. Tokios tvarios ir į aplinkosaugą orientuotos valdžios Vilnius dar neturėjo.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button