Vilniaus miesto savivaldybė nuolat sulaukia užsieniečių prašymų dėl gyvenamosios vietos suteikimo. Dažnu atveju besikreipiantieji priklauso labiausiai pažeidžiamoms grupėms, t. y. turi didelį neįgalumą, jiems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis arba augina vaikus su sunkia negalia. 

Suprasdama sunkią situaciją ir ribotas galimybes padėti visiems besikreipiantiems, Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė išnuomojant laisvus Savivaldybei priklausančius ir SĮ „Vilniaus miesto būstas“ patikėjimo teise valdomus būstus, kuriuos numatyta nuomoti laikinąją apsaugą Lietuvoje turintiems užsieniečiams. Pirmumas bus teikiamas iš Ukrainos dėl karo pasitraukusiems užsieniečiams, kurie atitinka bent vieną iš nurodytų kriterijų: jiems yra nustatytas 0–25 proc. darbingumo ar didelių specialiųjų poreikių lygis, arba kurių šeimoje yra vaikas (-ai), kuriam (-iems) nustatytas sunkus neįgalumo lygis. 

Taip pat nuspręsta šiuos asmenis nuo apgyvendinimo būstuose dienos iki nuomos sutarties galiojimo pabaigos atleisti nuo nuomos bei kitų susijusių su patalpų išlaikymu mokesčių mokėjimo. O jeigu SĮ „Vilniaus miesto būstas“ neturi galimybės pasiūlyti reikiamų būstų, šie užsieniečiai gali pretenduoti į papildomą būsto nuomos mokesčio kompensaciją ir Savivaldybė įsipareigoja padengti skirtumą tarp rinkoje išsinuomoto būsto nuomos kainos ir gaunamos būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos, mokamos iš valstybės biudžeto. Ši kompensacija mokama iki laikinosios apsaugos (gavę laikinąją apsaugą užsieniečiai turi teisę nemokamai gyventi Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytoje vietoje, dirbti, gauti piniginę pašalpą, jeigu neturi kitų pajamų Lietuvoje, gauti būtinąją medicinos pagalbą ir socialines paslaugas, o nepilnamečiai – teisę mokytis) Lietuvoje pasibaigimo. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

18 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.