Miestas

Neries krantinės rekonstrukcija: pradedamas paskutinis darbų etapas

Daugiau nei keturiasdešimt metų nerekonstruota Neries krantinė sulaukė baigiamojo atsinaujinimo etapo: prieš porą metų atnaujinus žemutinę krantinės dalį, rekonstrukcijos sulaukė ir šlaitai bei viršutinė krantinės terasa bei viešosios erdvės šalia upės – jau pasirašyta rekonstrukcijos darbų sutartis su rangovais, kurie darbus pradės dar šį mėnesį. Iki 2019 m. pabaigos krantinė pasitiks vilniečius ir miesto svečius visiškai atsinaujinusi.

Neries dešiniojo kranto rekonstrukcija vyks trimis etapais. Pirmojo etapo metu bus atnaujinti apie 1,41 km ilgio dviračių ir apie 3,62 km pėsčiųjų takų, taip pat apie 8310 m elektros tinklų, apie 470 m vandentiekio ir apie 520 m buitinių ir paviršinių nuotekų tinklų. Didžiausio rekonstrukcijos etapo metu bus visiškai atnaujinta dešinioji Neries krantinė nuo Tuskulėnų dvaro iki pat Žaliojo tilto. Taip pat bus įrengiamos aktyvaus laisvalaikio ir rekreacijos zonos, kuriose vilniečiai galės naudotis visiškai naujomis sporto ir lauko gimnastikos aikštelėmis, lauko treniruokliais ir vaikų žaidimo aikštelėmis.

„Prieš tris metus pradėjome mūsų upės Neries sugrįžimo į Vilniaus miestą projektą. Upė gali tik pratekėti pro miestą. Bet upė gali teikti ir miestui gyvastį, kai upė tampa įkvėpimo šaltiniu. Būtent šiuo tikslu ir tvarkome krantines – kad čia miestiečiai įsikvėptų magiškos mūsų istorinės Vilijos galios. Džiaugiuosi, kad pradedame paskutinį krantinių tvarkybos etapą. Gera pagerbti Miesto upę“, – apie naują upės gyvenimo etapą pasakojo sostinės meras Remigijus Šimašius.

 

Pirmojo dešiniosios Neries kratinės rekonstrukcijos etapo metu, taip pat bus visiškai sutvarkyti laiptai, terasos ir aikštelės esamuose šlaituose, įkomponuojami mažosios architektūros elementai, įrengiamas modernus švietimas bei kelių ir takų ženklinimas. Darbų metu bus atliekamas ir esamo reljefo, želdinių tvarkymas bei naujos augmenijos formavimas.

Antrojo rekonstrukcijos etapo metu darbai vyks tarp Žaliojo iki Baltojo tiltų. Šioje krantinės vietoje bus atnaujinti dviračių ir pėsčiųjų takai.

 

Trečiojo etapo metu darbai persikels nuo Baltojo tilto iki G. Baravyko gatvės. Ši vilniečių mėgstama erdvė taip pat taps visiškai atsinaujinusi: bus įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai.

Rekonstrukcijos darbus atliks UAB „Sostinės gatvės“, UAB „LitCon“, UAB „ATEA“ bei „Geobuilders LLC“. Dešiniosios Neries krantinės rekonstrukcijos projektas finansuojamas iš sostinės savivaldybės biudžeto ir ES lėšų. Darbų vertė daugiau kaip 6,5 mln. Eur.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Neenertinis
Neenertinis
3 metus

Panašu, kad miesto valdžia galvoja, kad vilniečiai nesilanko užsienio šalyse. Nieko nesakau, gal kokiai Vandai ar Pranui iš kaimo tokią rekonstrukcija primena Ameriką, bet daug keliaujantiems ji kelia šiurpą. Pradėkime nuo to, kad vietomis takai skirti akliesiems nėra užbaigti ir tiesiog pasibaigia bet kur. Tesiant, daug kur pasirodė brokas ir betonas jau skyla ir gabalais krenta į upę. Po viso to dar norisi paklaust, kur APŠVIETIMAS?; kur SUOLIUKAI?; kur ŠIUKŠLIADĖŽĖS?
Ir tai dar vadinama Europos Sostinės krantinė… Man gėda prieš turistus, kurie net bijo ten tamsoje vaikščioti, nes tai išties yra pavojinga.

Linas
Linas
3 metus

Perklojo grindinį ir čia rekonstrukcija? na juokus mėgsta, padaro šūdelį ir giriasi. Pažiūrėkit kaip užsienyje krantinės atrodo, o Vilnius buvo ir liko Maskvos priemestis..

Justinas
Justinas
3 metus
Atsakinėti į  Linas

Nu geriau tegul nauja grindini perkloja, nei kad palieka duobeda, vietomis net pavojinga krantine? Nu bet cia manau priklauso kaip zmogus ziuro i pasauly. Jei tik bloga matai, tai bet ka padarius vistiek netiks ir reksi, kad “reikia emigruot, nes cia **** gyvent.”

Valdas
Valdas
3 metus
Atsakinėti į  Linas

Prie ko čia tavo sušikta Maskva?

Jonas
Jonas
3 metus

10 balu. Greiciau dirbkit tik…

Komentaras
Komentaras
3 metus

Labiausiai neišnaudojama miesto vieta. Turi būti traukos centru o savivaldybė bei verslas niekaip neišnaudoja

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button