Miestas

Naujos vejų priežiūros taisyklės: natūralios pievos Vilniuje

Šį pavasarį Vilnius pristato naujas vejų priežiūros taisykles, pagal kurias mieste vyraus natūralios pievos ir savaime želiantys augalai. Atsisakant šienavimo ten, kur jis nėra būtinas, daugelyje miesto vietų kursis natūralios gamtos oazės, padedančios gyventi jaukiau ir tvariau. Žemaūgė, nuolat šienaujama veja bus išlaikoma tik ten, kur ji yra būtina, tai yra, daugiabučių aplinkoje, aikščių, skverų, parkų pagrindinėse ir aktyviai naudojamose viešosiose erdvėse.

Naujos vejų priežiūros taisyklės numato, kad visame mieste bus šienaujama palei pėsčiųjų takus, gatvių pakraščius bei tose vietose, kurios gali trukdyti vairuotojų matomumui. Greta važiuojamosios dalies bus paliekamos 1,5–2 m pločio pradalgės. Jos bus šienaujamos tam, kad aukštesnė žolė nevirstų į gatvę, netrukdytų pėstiesiems ar dviratininkams. Likę plotai bus palikti natūraliai gamtai.

Prie greitkelių, žaliuosiuose ruožuose tarp eismo juostų, pėsčiųjų ar dviračių takų bus šienaujama tik iš krašto. Aktyviai naudojamose viešosiose erdvėse, pavyzdžiui, prie Baltojo tilto, Misionierių soduose, numatoma šienauti, kuomet žolė bus aukštesnė nei 10 centimetrų. Barbakano kalnas, įvertinus teigiamą praėjusių metų patirtį, ir šiemet nebus šienaujamas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
35 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arunas

Simasiu ir jo sutve kaimieciu is savivaldybes istremti i taurage be leidimo gryzti i vilniu

Vėl ir vėl

Negerai. Apsileidimas dabar bus pateikiamas kaip hipsterizmas. Iš tikrųjų taip ir toliau bus menkinamas Vilniaus įvaizdis .

APSILEIDUSI PIENINGA KARVE
VILNIUS PANAŠEJA I TREČIARUSI RUSIJOS GUBERNIJOS MIESTA...SUBOMBARDUOTOS GATVES, IŠLUŽE SALYGATVIAI GRIUVANTYS, NUŠIURE  DAUGIABUČIAI, NUŠNERKŠTI KIEMAI IR PRIDEJUS NEŠIENAUJAMUS ŽOLYNUS BUS VISAS APSILEIDIMO KOMPLEKTAS...GEDA GYVENTI TOOOKIAME NUSNARGLEJUSUIAME  MIESTE..😡
RUSIJOS GUBERNATORIUS

Akivaizdžiai nebuvote trečiarūšiame Rusijos gubernijos mieste, jei Vilnių lyginate. Vilniui toli gražu iki gubernijos lygio, tad siūlau persikelti į gubernijos miestą ir pajausti tikrą guvenimo kokybę ir malonumą.

Bob

Labai nemalonu tai sakyti, bet mes nelabai toli pabėgome nuo daugumos post-sovietinių miestų (jeigu žiūrėti į visą miestą, o ne tik į centrinę dalį).

hmmmm

o kur jūs norite pabėgti jeigu didžioji dalis miesto pastatyta sovietinių projektuotojų pagal barako kareiviams/melžėjoms principus? Vienintelis racionalus sprendimas yra palikti sovietinius miestus ramybėje ir statyti naują miestą kažkur tarp Vilniaus ir Kauno kuris būtų pilnai mix paskirties, neturėtume ofisynų kvartalų ir neturėtume miegamųjų kvartalų, viskas būtų viename, nebūtų nė vieno prekybcentrio dėžės nes visos parduotuvės būtų tiesiog mieste pirmuose namų aukštuose, kuriuose vyktų tiek komercija, tiek gyvenimas. TOkiam mieste trumpus ir vidutinius atstumus judėtume sveikai savo kojomis pėsčiomis ar dviračiu, o tolimesnius įveiktume viešuoju transportu, tarkim autonominiu tramvajumi, kuris judėtų gatvių viduryje bėgiais įrengtais ant pievelės ir visas sankryžas… Skaityti daugiau

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button