Miestas

Mirė Vilniaus legenda – Rožytė

Šeštadienį vilniečius sukrėtė netikėta žinia – mirė Vilniaus simboliu laikyta Rožytė. Apie netikėtą Vidos Gumbytės-Rožytės mirtį pranešė moterį pažinojusi Laima Purlienė. Taip pat įraše yra nurodoma, kur bus laidojama Rožytė.

„Šiuo metu laidojama VIDA GUMBYTĖ. Kaišiadorių krašto Pustakiemio kapinės priglaudžia garsiąją ROŽYTĘ. Ilsėkis ramybėje, išvargusi nelengvą Dievulio skirtą dalią“, – rašė Laima Purlienė.

„Šiandien, po penkių minučių, Pustakiemio kapinėse kaišiadoriečiai palaidos visoje Lietuvoje garsią ROŽYTĘ, kurios vardą ir pavardę VIDA GUMBYTĖ žinojo retas. Jos neįsiminti nebuvo galima. Aš neturiu jos nuotraukų, kurias būčiau pati padariusi, nors a.a. Vida ne kartą mane buvo užkalbinusi. Ją, didelę keistuolę, nepiktą, ryškią, ypatingą – prisimins net Lietuvos turistai. Ji nieko blogo nedarė, tik savo ypatingais apdarais tuoj pat atkreipdavo dėmesį. Ji turėjo labai stiprų ir gražų balsą, galėjo būti puikiausia dainininkė. Nėra visų mūsų R0ŽYTĖS. Nežinom kaip ir kas ją palydės, ar nuoširdžiai pasimels už jos vėlę, bet visiems aišku, kad niekas, kas kada nors buvo šalia jos, niekada neužmirš. Palydėkim gražiausiomis mintimis, sukalbėkim maldelę. Sudie, Vida Gumbyte, spalvingoji Kaišiadorių krašto dukra“, – rašoma kitame Laimos Purlienės pranešime.

 

Ekstravagantiškoji Rožytė praeivių žvilgsnius Vilniaus gatvėse traukdavo ne vieną dešimtmetį. Nors ir nebuvo vilnietė, ji kone kasdien traukiniu važiuodavo iki sostinės. Moteris gyveno Pūstakiemio kaime, Elektrėnų savivaldybėje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
138 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jonas
Jonas
16 dienas (-ų)

1980tais ja pamenu, o senoliai ja prisimena 1970tais pradejusia ismaldauti vos bunant 20ties. Nebloga 50 metu darbo staza pasidare.

Siaip
Siaip
16 dienas (-ų)

Rožytės vietą užims T.V.Raskevičius – čiulpuonėlis, oi t.y. agrastėlis….

Nereikalingas
Nereikalingas
16 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Siaip

O būtina savo sh rašinėti ten, kur žmonės dalijasi teigiamais prisiminimais apie velionę?

Sheffield
Sheffield
17 dienas (-ų)

Labai liudna. Nei Kunigaikscio, nei Rozytes.. labai liudna..

Jevgenijus
Jevgenijus
17 dienas (-ų)

Kai dirbai Ciliake Didziojoj g., apsilankydavo, Kartus su “Kunigaikščiu”, AJA, buvo pilies g. ir senamiesčio valdovai- sergetojai . ATA.

OkKaren
OkKaren
17 dienas (-ų)

Jei butu iniciatyva sukurti jai memoriala, as buciau 100% uz.

Ilsekis ramybeje, Rozyte.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button