Miestas

Medinėse Šnipiškėse – naujas kūrinys (nuotraukos)

Vilniaus gyventojams „Šanchajaus“ vardu žinomas mikrorajonas šalia Vilniaus miesto savivaldybės bei verslo centrų „Europa“, „Burės“, „Lvivas“, toliau išlieka vienu pagrindinių meno, kultūros ir verslo vietų sostinėje.

Čia medinius namukus supa prabangūs daugiabučiai ir dangoraižiai, bet kurioje galima pasijusti tarsi kaime – su nuosavais kiemais, sodais, daržais, gėlynais. Po medines Šnipiškes galima šnipinėti interaktyvaus kino projekte www.276.lt, apie šį rajoną sukurtas dokumentinis filmas „Šanchai Bazai“, filmuotos vaidybinio filmo „Sibirietiškas auklėjimas“ scenos su Johnu Malkovichiumi.

Čia gyvenantis kūrėjas Pijus Čeikauskas rajonui dovanoja dar vieną objektą – unikalų rajono žemėlapį – Ikoną, kurį pats vadina „šiuolaikiška planšete“, kurioje galima rasti informaciją apie paveldinę teritoriją – Vilniaus Skanseną.

 

„Ne vienas šiame rajone apsilankęs matė, kad čia gausu ne tik medinių namų su kiemais, daržais, sodais, bet atsiranda ir meno objektų. Kiek leidžia mano jėgos ir laikas, darau, kad įamžinti šios teritorijos unikalumą ir savotiškumą. Savo magistrinio darbo tema Vilniaus Dailės Akademijoje pasirinkau irgi šį rajoną, sukurdamas šios vietovės žemėlapius, paįvarintus savo darbų ikonomis, kurias galima rasti svetainėje: www.vietinisgidas.lt.”, – sako P. Čeikauskas.

Vilniuje, Krokuvos gatvėje, priešais verslo centrą LVIVAS yra ir Pijaus Čeikausko piešta tvora, vedanti į 276 kiemą.

Naujasis statinys – dalis projekto

P. Čeikauskas sako, kad naujasis jo kūrinys IKONA – dalis jau įgyvendinamo projekto „276 žingsniai link Europos“, kurio tikslas – supažindinti vilniečius su šio unikalaus paveldinio rajono gyvenimu.

 

Meninė kūrėjo Pijaus Čeikausko IKONA atnaujintoje Drakono pievoje yra informacinis akcentas, žengiant į medinių trobų rajoną dangoraižių apsuptyje. Tai pirmas, ilgalaikis, stabilus mažosios architektūros miesto akcentas, bylojantis apie Vilniaus miesto savivaldybės saugomą teritoriją – Vilniaus Skanseną. Mediniškių Šnipiškių IKONA – tai renovuotas lango rėmas su senomis langinėmis, išsaugotomis iš medinio namo, anksčiau stovėjusio Giedraičių gatvėje Šnipiškėse. Centre matomas medinių Šnipiškių žemėlapis su aiškiai apibrėžtomis Skanseno teritorijos ribomis bei pažymėtais svarbiausiais taškais medinėse Šnipiškėse. Langinių pusėje pateikiama informacija apie ŠNIPIŠKIŲ kilmę, bei naudojamus šios teritorijos pavadinimus: Šiaudinė, Šanchajus, Skansenas, lietuvių ir anglų kalbomis. QR kodas Ikonoje nuves besidomintį į sukurtas svetaines apie medines Šnipiškes: www.276.lt, www.vietinisgidas.lt bei aktyviai veikiančią ir naudingą informaciją teikiančią facebook puslapį – Medinės Šnipiškės.

Kino projekto „276 žingsniai link Europos“ viena iš režisierių Dali Rust (kurta kartu su režisieriumi Kostu Radlinsku) pasakoja, kad idėja  kurti ir plėtoti veiklą gimė įsigijus būstą šiame rajone.

„Įsigijome butą šioje teritorijoje ir Registrų centro gautame dokumente apie nekilnojamą turtą mažomis raidėmis užrašyta, kad „Patalpa yra pastate, kuris yra nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje ar jos apsaugos zonoje“. Per daug nekreipdami į tai dėmesio, pradėjome ruošti dokumentus vandentiekiui bei kanalizacijai įsivesti ir kai buvo pareikalauta mūsų kieme atlikti archeologinius tyrimus, tapo aišku, kad šis rajonas – tikra paveldo zona. Tai sostinės istorinio priemiesčio Šnipiškių dalis, užimanti beveik 8 hektarus ploto ir įtraukta į Kultūros vertybių registrą kaip urbanistinė, architektūrinė ir etnokultūrinė vertybė “.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
24 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button