Miestas

Konstitucinio Teismo fasadas pasipuošė atminimo lentomis

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-mečio proga Konstitucinio Teismo fasadas pasipuošė atminimo lentomis, kuriose įamžinti 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Aktas ir 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas.

Pasak Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo, Konstitucijos gimtadienis – geriausia proga visuomenei priminti, kad šie du svarbūs dokumentai yra Lietuvos Konstitucijos pagrindas.

„Norime, kad kiekvienas, einantis pro šalį, vos žvilgterėjęs į mūsų pastatą suprastų, jog jis susijęs su tuo, kas svarbiausia kiekvienai demokratinei valstybei – su stabilia, demokratiška, žmonių teises ir laisves įtvirtinančia Konstitucija. Lietuvos nepriklausomybės aktai – mūsų šalies Konstitucijos pagrindas, o joje įtvirtintas vertybes saugo Konstitucinis Teismas”, – sakė D. Žalimas.

 

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pasveikino visus susirinkusius Konstitucijos 25-mečio proga.

„Lietuvoje turime 13 valstybinių švenčių, iš kurių trys yra nacionalinės arba nepriklausomybės dienos – vasario 16 d., kovo 11 d. ir liepos 6 d. Šiandien atidengiame šias dvi lenteles su vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Aktu ir 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktu. Šie du aktai padėjo Lietuvos – nepriklausomos valstybės pagrindus. Be jų nebūtų buvę ir Konstitucijos, kurios 25-metį šiandien ir minime”, – sakė V. Pranckietis.

Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, Konstitucinis Teismas yra tinkamiausia vieta nepriklausomybės aktus įamžinančioms atminimo lentoms.

 

„Iškovojus laisvę, ją reikia ginti. Konstitucinis Teismas gina pagrindinį Lietuvos Respublikos įstatymą, šalies suverenitetą, nepriklausomybę, žmogaus teises”, – sakė L. Linkevičius.

Ministras taip pat pasidžiaugė Konstitucinio Teismo aktyvumu tarptautinėje erdvėje, ypač pabrėžė jo vaidmenį vystomojo bendradarbiavimo srityje ir pagalbą Gruzijai, Moldovai, Ukrainai. L. Linkevičiaus teigimu, nors kartais atrodo, kad tarptautiniai ryšiai turėtų būti tik politikų reikalas, tačiau tai, kad Konstitucinis Teismas yra nepriklausomas, nėra nuošalyje, turi poziciją valstybei aktualiais klausimais ir nėra abejingas tam, kas vyksta aplink mus, itin svarbu.

Atminimo lentose išgraviruotas Vasario 16-osios nutarimo tekstas, kurį galima rasti Adolfo Šapokos redaguotoje „Lietuvos istorijoje”, ir Kovo 11-osios akto, kurio originalas saugomas Lietuvos valstybės naujajame archyve, tekstas su signatarų parašais.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button