Miestas

„Kino pasakos“ vadovė: savivaldybė turėtų remti visus rodančius nekomercinį kiną

Medijų ir skaitmeninio verslo bendrovės „Media bitės“ grupės viešosios įstaigos „Kino pasaka“, sostinėje valdančios kino teatrą „Pasaka“, vadovė  teigia, kad Vilniaus valdžiai remiant „Skalvijos“ kino centrą, sukuriamos nevienodos konkurencinės sąlygos, todėl reikėtų diskutuoti apie finansines priemones, kuriomis galėtų pasinaudoti visi rodantys nekomercinį kiną.

Konkurencijos tarybai balandį atsisakius pradėti tyrimą dėl savivaldybės skiriamos paramos „Skalvijos“ kino centrui, „Kino pasaka“ kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti šį nutarimą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas sprendimą planuoja skelbti liepos 31 dieną, BNS pranešė VAAT atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė.

 

„Mūsų tikslas nėra, kad „Skalvijos“ nebebūtų, mes nesakome, kad jos veikla yra nevertinga, tačiau norime kelti klausimą ir pradėti diskusijas, kad visos panašią veiklą vykdančios įstaigos, kino teatrai ar festivaliai galėtų pretenduoti į savivaldybės paramą. Visi mes stengiamės, kad vilniečiai turėtų daugiau kokybiško ir kultūringo laisvalaikio kino srityje“, – BNS sakė Andrė Balžekienė.

„Kino pasakos“ teigimu, savivaldybė „Skalvijai“ iki 2023-ųjų pabaigos panaudos pagrindais yra perdavusi beveik 760 kvadratinių metrų ploto patalpas Goštauto gatvėje, taip pat ne konkurso būdu „už nežymią rinkos kainą“ išnuomojo patalpas kavinei. 

Be to, anot „Kino pasakos“, tik per pastaruosius trejus metus „Skalvija“ iš valstybės ir savivaldybės biudžetų yra gavęs daugiau kaip 300 tūkst. eurų dotacijų ir kito finansavimo, o tokia reikšminga pagalba teikta per visą „Skalvijos” veiklos laiką.

 

Pasak A. Balžekienės, „Kino pasaka“ patalpas nuomojasi iš privataus verslo ir tam skiriamos lėšos sudaro didžiąją dalį veiklos sąnaudų, tačiau, anot jos, nesiekiama, kad savivaldybė kažkokiu būdu šias išlaidas kompensuotų arba būtų panaikinti sprendimai dėl patalpų ir finansinės paramos „Skalvijai“.

„Mes tiesiog pateikiame faktus, jog „Skalvija“ gauna patalpas ir dar veiklos dotaciją, bet mes nesakome, kad norėtume gauti patalpas ar panašiai, taip pat nesiekiame, kad tokią galimybę prarastų „Skalvija“. Mes norime inicijuoti diskusiją, kad gal vertėtų sukurti kažkokią priemonę, jog tiek mes, tiek kiti atsidarantys maži nepriklausomi kino teatrai,taip pat galėtų į tai (savivaldybės paramą – BNS)pretenduoti, kad būtų sudaryta galimybė visiems jaustis lygiau“, – aiškino A. Balžekienė.

Jos teigimu, šiuo metu savivaldybė turi vieną finansinę priemonę kultūros rėmimo programų projektams, ir „Kino pasaka“ yra ją gavusi savo organizuojamam kino festivaliui „Cherchez la Femme“, tačiau ši parama yra tik iki 2 tūkst. eurų.

 

„Kitų būdų nelabai yra, nebent kažkaip patiems eiti atskirai ir kalbėtis, bandyti sukurti sau palankų precedentą. Tačiau, mano nuomone, tai būtų ydingas sprendimas, nes sprendimus dėl finansavimo turim lemti aiški tvarka ir taisyklės, o ne kas su kuo daugiau pakalbės“, – tvirtino „Kino pasakos“ vadovė.

Pasak jos, šiemet rugsėjį sukaks dešimt metų, kai veikia „Pasakos“ kino teatras.

„Buvome pirmasis privatus nekomercinio, europietiško kino teatras, įkurtas entuziastų dėka ir lėšomis. Tikrai sunkiai dirbame siekdami ir norėtume, kad nebūtų verslo ir savivaldybės konkurencijos vykdant iš esmės tą pačią kultūrinę šviečiamąją veiklą. (…) Kino lankomumas auga, susidomėjimas kultūriniais renginiai, įskaitant ir mūsų organizuojamais kino festivaliais, didėja ir potencialo jį auginti toliau, edukuoti žiūrovus, yra tikrai nemažai“, – pabrėžė A. Balžekienė.

 

„Kino pasakos“ pajamos pernai, palyginti su 2017 metais, padidėjo 4,9 proc. iki 685,8 tūkst. eurų, veiklos nuostolis siekė 74,7 tūkst. eurų, tuo metu 2017 metas buvo uždirbta 30,4 tūkst. eurų grynojo pelno, nurodoma Registrų centrui pateiktoje ataskaitoje. 2018-ųjų pabaigoje „Kino pasakoje“ dirbo 10 darbuotojų.

„Media bičių“ įmonės grupės, kuriai be „Kino pasakos“ taip pat priklauso bendrovės „Media bitės“, „Medipresa“, „Mano daktaras“ ir „Baltijos fotografijos linija“, apyvarta 2018 metais siekė 11,4 mln. eurų. 

2017-ųjų birželį įkurtų „Media bičių“ akcininkai yra Tomas Balžekas (51 proc.), Martynas Basokas (24 proc.), Vytautas Kaikaris (10 proc.), Gabrielė Burbienė (9 proc.) ir Tomas Bindokas (6 proc.).

 

Autorius: Šarūnas Sabaitis

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button