Miestas

Keičiasi pašalpų skyrimo ir mokėjimo tvarka

Savivaldybės taryba patvirtino vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų skyrimo ir mokėjimo tvarkos pakeitimus. Ši piniginė parama vilniečiams skiriama iš Savivaldybės biudžeto lėšų, atsižvelgiant į finansines galimybes.

Vienkartinė pašalpa nevertinant pajamų gali būti skiriama asmeniui sukakus 100 metų (1000 Eur); šeimoje gimus vienu metu 3 ir daugiau vaikų (40 bazinių socialinių išmokų dydžio (1 BSI – 40 Eur); asmeniui, atlikusiam ne trumpesnę kaip 6 mėnesių bausmę laisvės atėmimo įstaigoje (4 BSI dydžio); socialinę riziką patiriančiai šeimai, joje gimusio kūdikio kraiteliui įsigyti (7 BSI dydžio).

Tikslinė pašalpa (iki 3 BSI, nuo 3 BSI iki 132 BSI dydžio) gali būti skiriama individualiu atveju: įsigyti būtinų vaistų, apmokėti už gydymą (išplėstos paramos gavimo galimybės sunkiomis ligomis sergantiems asmenims), laikiną apnakvindinimą, nukentėjus nuo gaisro ar stichinės nelaimės, įsiskolinimui už būsto komunalines paslaugas padengti ir kt. (sąrašas nebaigtinis). Ši pašalpa skiriama atsižvelgus į vidutines pajamas, neviršijančias nustatyto dydžio. 

 

Sąlyginė pašalpa gali būti skiriama šiais atvejais:

 nevertinant pajamų, apmokėti viešojo transporto bilietus dalyvaujantiems socialinės integracijos programose ir priemonėse Vilniaus miesto nakvynės namų ir Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ laikinųjų namų gyventojams;

– iki 14 BSI dydžio – apmokėti psichologinę socialinę reabilitaciją ar psichologinę pagalbą nuo psichoaktyvių medžiagų priklausomiems asmenims, dalyvaujantiems socialinės integracijos programose, kai vidutinės pajamos per mėnesį vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 256 Eur, vieno gyvenančio asmens – 320 Eur.

 

Periodinė pašalpa (iki 3 BSI dydžio) gali būti skiriama į sunkią materialinę padėtį patekusiems darbingo amžiaus asmenims ir asmenims, gaunantiems senatvės ar šalpos neįgaliesiems pensiją ar šalpos senatvės pensiją, ar netekto darbingumo pensiją, siekiant užtikrinti būtiniausių (maitinimosi, asmeninės higienos, gydymosi ir kt.) poreikių patenkinimą, kai dėl sveikatos būklės ar kitų objektyvių priežasčių jie negali to padaryti savarankiškai ir kreipimosi metu neturi jokio pajamų šaltinio arba vidutinės pajamos per mėnesį mažesnės negu 160 Eur.

Svarbu. Ekstremaliųjų situacijų ir (ar) karantino metu, atitinkant nustatytus kriterijus, iki 6 mėn. per metus gali būti skiriama 3 BSI periodinė pašalpa darbingo amžiaus asmenims (kiekvienam šeimos nariui), patyrusiems finansinių sunkumų dėl darbo santykiams prilyginamų, verslo liudijimo, individualios veiklos pajamų praradimo dėl paskelbtos ekstremaliosios situacijos (karantino).

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button