Miestas

Kaziuko mugėje stebins neregėtas pinigas – euro pusantrokas

Kovo 3 d., pirmąją tradicinės Vilniuje vykstančios Kaziuko mugės dieną, Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia šiai mugei įamžinti skirtas kolekcines monetas. Tai bus dvi to paties dizaino, bet skirtingų nominalų monetos: 1,5 euro moneta iš vario ir nikelio lydinio (tiražas – 25 000 vnt.) ir 5 eurų spalvota sidabro moneta (tiražas – 2 000 vnt.). Pusantroką už 2 eurus bus galima įsigyti ir pačioje Kaziuko mugėje.

„Išleisdami Kaziuko mugei skirtas monetas net kelis kartus galime pasakyti „pirmąkart”. Tai pirmoji naujosios serijos „Tradicinės lietuvių šventės” moneta, pirmoji būtent Kaziuko mugei skirta kolekcinė moneta ir galiausiai pirmąkart leidžiame kiek neįprasto nominalo – 1,5 euro monetą. Toks nominalas – aliuzija į lietuviškąjį pusantroką, kaldintą Vilniaus monetų kalykloje XVII amžiuje. Su šiuo amžiumi siejamos ir Kaziuko mugės ištakos”, – sako Mindaugas Vaičiulis, Lietuvos banko Bankininkystės tarnybos direktorius, Lietuvos monetų kalyklos valdybos pirmininkas.
Monetų reverse širdelės fone vaizduojama ryškiausia Kaziuko mugės atributika: verba, ąsotis, šaukštai, medinis arkliukas, gaidelis, riestainis, vežimo ratas.

 

„Širdis šioje monetoje – tai ne tik tradicinis meduolis, kurį dažniausiai parsinešame iš Kaziuko mugės, bet ir meilės simbolis. Juk kai perkame lauktuvių iš mugės, tą darome su meile. Sidabro monetoje šį saldumo įspūdį sustiprina tarsi cukraus glaistu paspalvintas vaizdas”, – sako monetų dailininkas Rytas Jonas Belevičius. Anot jo, kiek netradicinį Vyčio simbolį monetos averse įkvėpė Kazimiero Jogailaičio laikų koklių fragmentas, rastas Vilniaus Žemutinėje pilyje.

 

 

Pradėdamas monetų seriją „Tradicinės lietuvių šventės”, Lietuvos bankas plečia išleidžiamų eurų monetų įvairovę ir siekia paskatinti daugiau žmonių domėtis kolekcionavimu. Planuojama, kad 2018 m. šią seriją pratęs monetos, skirtos Joninėms (Rasos šventei), o 2019 m. – Užgavėnėms.

Kaziuko mugei skirtas monetas nukaldino Lietuvos monetų kalykla. Monetų nuo jų išleidimo dienos (kovo 3 d.) galima įsigyti Lietuvos banko kasose. Monetas taip pat platins ir oficialūs Lietuvos banko numizmatinių vertybių platintojai. 1,5 euro nominalo monetų bus galima įsigyti ir Kaziuko mugės metu (kovo 3-5 d.) Lietuvos banko prekybos vietoje (netoli Lietuvos banko pastato Gedimino pr. 6, Vilnius).

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button