Miestas

Jubiliejaus sostinė kviečia laukti su šūkiu „Vilnius: 700 metų jaunas“

Sausio 25 d. Vilnius švęs 699-ąjį gimtadienį, kuris pažymės visus metus truksiantį  700-ojo jubiliejaus laukimą, kupiną daugybės iniciatyvų, renginių ir staigmenų miestiečiams ir miesto svečiams. Per visą savo istoriją Vilnius ne kartą įrodė, kad yra veržlus ir energijos nestokojantis miestas, todėl jubiliejų pasitikti kviečia su šūkiu „Vilnius: 700 metų jaunas“.  

„Nors Vilniui 700 metų, jis yra veržlumo, smalsumo, kūrybos, ryžto, aistros įsikūnijimas. Ir išore, ir ypač dėl čia gyvenančių bei kuriančių įvairaus amžiaus jaunatviškų žmonių Vilnius yra 700 metų jaunumo miestas. Tai, ką užprogramavo Gediminas savo laišku, tikiu, mes – visi vilniečiai – ir toliau realizuosime su kaupu“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Artėjančiam miesto gimtadieniui intensyviai ruošiamasi nuo 2021 metų, kuriama daugialypė programa, kuri apima įvairias profesionalaus  meno ir populiarios kultūros, švietimo ir kitų sričių iniciatyvas. Jubiliejaus renginiai siekia telkti bendruomenes, kurti tęstines iniciatyvas, skatinti aktyvų keitimąsi žiniomis ir auginti šventinę nuotaiką ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. 700-ojo gimtadienio programos renginiai jau prasidėjo, o jų kulminacija numatyta sulaukus 2023-iųjų.  Žinutė „Vilnius: 700 metų jaunas“ apjungs visą jubiliejui skirtą programą ir jos komunikaciją. 

 

,,Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė sako, kad kuriant vienijančią žinutę tęsiama kryptis pristatyti sostinę kaip veržlų, atvirą, nebijantį eksperimentuoti ir laužyti nusistovėjusių tradicijų miestą. „Jaunas –  tai jausmas ir būsena, kuriais alsuoja Vilnius. Mums labai svarbu, kad šios koncepcijos žinią atlieptų ir renginiai, skirti Vilniaus 699 gimtadieniui”, – sako I. Romanovskienė. 

Sausio 25 d. Katedros aikštėje prie pagrindinio miesto laikrodžio bus įžiebtas specialus šviesos laikrodis, tęsiantis miesto istorijos giją ir skaičiuosiantis laiką iki naujo Vilniaus šimtmečio pradžios. Skirtingose Vilniaus senamiesčio erdvėse miesto svečiai ir gyventojai sausio 25–30 d. galės išvysti spalvingas Vilniaus šviesų festivalio instaliacijas, sukurtas Lietuvos ir užsienio šalių kūrėjų. Kalnų parko Dainų slėnyje sausio 25–27 dienomis žiūrovus pasitiks nepamirštamas oro balionų, ugnies ir lazerių šou, o nuotykių pasiilgę žmonės jėgas galės išbandyti orientacinėse varžybose. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilnietis
Vilnietis
3 mėnesius

Ar galima būtų apsieiti be tokių vertalams tapačių šūkių?Gausiai persikaupusios anglų kalbos, vietos kultūra ir žmonės galėtų būti paskatinti atsisukti į savo sostinę naudojant lietuviškiau sudėtu kvietimu ir jo potekste.

Vytas
Vytas
3 mėnesius

Na ir beskonybė…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button