Miestas

Išskirtinis COVID-19 ligos gydymo rezultatas Santaros klinikose

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos informuoja apie išskirtinį COVID-19 ligos išgydymo atvejį: 55 metų pacientę po 103 dienų, praleistų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, planuojama išleisti į reabilitacijos įstaigą. „Šis atvejis – tai didelės komandos bendras darbas – preciziškai sudarytų gydymo ir slaugos planų rezultatas. Milžiniškų medikų pastangų dėka – anesteziologų-reanimatologų, perfuzininkų, slaugytojų, jų padėjėjų, reabilitologų ir kineziterapeutų – pacientė yra sveikstanti“, – sako VUL Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro, COVID-19 reanimacijos ir intensyvios terapijos poskyrio vyresnysis gydytojas anesteziologas-reanimatologas Albinas Kalimavičius.

Kai paciento būklė yra kritinė, dėl labai sunkaus plaučių pažeidimo, kitais būdais nebegalima užtikrinti pakankamų kraujo dujų apytakos rodiklių, hipoksija (deguonies stygius) smarkiai pažeidžia plaučius, prijungiama EKMO (ekstrakorporinės membraninės oksigenacijos sistema). Ši sistema veninį paciento kraują prisotina deguonies, pašalina anglies dioksidą ir toks kraujas grįžta į paciento kraujo apytaką. EKMO sistemos prijungimas – paskutinio pasirinkimo metodas pačių sudėtingiausių ligonių grupei: koronavirusu užsikrėtusiems pacientams iš pradžių pradeda trūkti deguonies, jie gauna papildomo deguonies. Kai to nepakanka, taikoma didelės tėkmės deguonies terapija. Kai ir tai nepadeda, pacientas intubuojamas, jam taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Daliai ligonių ligai progresuojant plaučių funkcija tiek pažeidžiama, kad jie nebegali pasisavinti net 100 proc. tiekiamo deguonies. Tokiu atveju vienintelis pasirinkimas lieka EKMO. „Šiai pacientei EKMO prijungta buvo 74 paras – ilgiausiai iki šiol Lietuvoje taikyta pacientams gydyti. Dėl sunkaus COVID-19 ligos sukelto plaučių pažeidimo užsitęsė funkcijų atsinaujinimo procesas, viskas vyko labai lėtai, – aiškina VUL Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro skyriaus vedėjas gydytojas anesteziologas-reanimatologas prof. Robertas Stasys Samalavičius. – Atjungus EKMO, dar po savaitės pacientė atjungta ir nuo dirbtinės plaučių ventiliacijos. Iš viso dirbtinė plaučių ventiliacija taikyta 81 parą“.

„Po ilgos ir sunkios ligos intensyvaus gydymo pacientė stiprėja labai pamažu, iš mirties gniaužtų išplėšta gyvybė labai trapi ir sveikimo procesas bus ilgas, dar teks gydytis ligoninėje, vėliau – sveikata bus stiprinama reabilitacijos įstaigoje“, – sako gydytojas anesteziologas-reanimatologas A. Kalimavičius.

 

Koronavirusinės COVID-19 pandemijos laikotarpiu EKMO metodu VUL Santaros klinikose teko gelbėti 51 koronavirusu užsikrėtusiam pacientui, beveik 40 proc. iš jų buvo pervežti gydyti iš kitų Lietuvos ligoninių (Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, kitų Vilniaus ligoninių), kuriose nėra galimybės taikyti šį gydymo metodą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button