Lapkričio 6 dieną prasideda tradicinis kasmetinis Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų vadovų susitikimas, į kurį atvyksta beveik 70 užsienyje dirbančių diplomatų.

Per savaitę Vilniuje diplomatai susitiks su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu ir Užsienio reikalų ministerijos vadovybe, Respublikos prezidentu Gitanu Nausėda, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Ministre pirmininke Ingrida Šimonyte, Seimo valdybos nariais, Parlamento Užsienio reikalų bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų nariais.

Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų vadovai tarptautinę saugumo situaciją aptars ir su Lietuvoje viešėsiančiu Švedijos užsienio reikalų ministru Tobiasu Billströmu. Švedijos diplomatijos vadovas ambasadorių suvažiavime dalyvaus ministro G. Landsbergio kvietimu.

Lietuvos diplomatai susitikimo metu  taip pat aptars diplomatinei tarnybai tenkančius uždavinius sparčiai besikeičiančioje geopolitinėje aplinkoje: Rusijos agresija prieš Ukrainą, Ukrainos atstatymas, santykiai su svarbiausiomis Lietuvos partnerėmis, ryšių su Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono valstybėmis plėtra, Lietuvos prioritetai Europos Sąjungoje, NATO ir kitų tarptautinių organizacijų veikla – tik dalis klausimų, darančių įtaką Lietuvos užsienio politikai ir nacionaliniam saugumui.

Daug dėmesio bus skiriama diasporos politikos prioritetų ir „Sugrįžtančios Lietuvos“ idėjos įgyvendinimui, diasporos pilietiškumo skatinimui rengiantis 2024 m. referendumui dėl Lietuvos Respublikos konstitucijos 12 str. pakeitimo.

Kaip įprasta, daug dėmesio bus skiriama ekonominei diplomatijai, Lietuvos atstovybių ekonominės veiklos  skatinimą aptariant su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite, susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu, energetikos viceministru Albinu Zananavičiumi bei „Investuok Lietuvoje“ vadovu Elijumi Čiviliu.

Susitikimo metu kartu su Lietuvos kultūros instituto atstovais bus aptariami geriausi Lietuvos  kultūros pristatymo užsienyje pavyzdžiai bei bendradarbiavimo kryptys 2024 m. įprasminant Lozoraičių šeimos atminimą.

Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų vadovų susitikimas organizuojamas kasmet, jo metu įvertinami pasiekimai ir aptariami tikslai ateičiai.

Lietuva šiuo metu turi 45 diplomatines atstovybes, 9 konsulines įstaigas, 7 atstovybes prie tarptautinių organizacijų, biurą Palestinoje bei Skopjės skyrių ambasadoje Kroatijoje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

14 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist