Praeitą savaitę rašėme, kad Naugarduko g. liko be taip vadinamų „keliaujančių kiemelių”. Anot savivaldybės, jie dabar išvežti remontui ir ateityje turėtų grįžti kitur. Vieni gyventojai skeptiški dėl šios žinios ir daugelis teigia, kad kiemeliai buvo nereikalingi, o kita dalis nusiminė, jog kiemelių vietoje vėl bus sugrąžintos parkavimo vietos automobiliams. Savaitės pabaigoje ginti šios idėjos stojo idėjos autorė Gilma Teodora Gylytė, jai antrino buvęs miesto vyr. architektas Mindaugas Pakalnis. MadeinVilnius.lt redakcija sulaukė Naugarduko turgaus idėjos autorės laiško, kuri išsakė savo nuomonę dėl keliaujančių kiemelių.

Kaip turgaus iniciatorė, Rita Latvytė kiemelius matė ne kartą ir ne du. Anot jos, jie įsiliejo į Naujamiesčio bendruomenės gyvenimą, o sekmadienio turgaus metu gyventojai aktyviai jais naudojosi. Čia buvo vykdomos įvairios atrakcijos ir renginiai, čia dainuodavo vaikai bei moksleiviai, o jaunimas prisėsdavo išgerti kavos ar suvalgyti gatvės maisto. Visgi ne viskas skamba taip tobulai, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

„Bėda ta, kad jų niekas neprižiūrėjo ir net nebuvo aišku, kas už juos atsakingas: seniūnija, „Grinda”, savivaldybė ar kažkas kitas. Todėl be abejo, kažkam išvogus apšvietimo lemputes bei kėdes, nudžiūvus gėlėms vazonuose, niekam nevykdant net minimalios priežiūros, kiemeliai po truputį sunyko. Be to, jie atliko savo darbą dar ir todėl, kad prieš kelis metus buvo atidarytas Amatų skveras, kuriame prisėsti gal ir tikrai maloniau negu gatvėje prie eismo”, – rašo sekmadieninio turgaus įkūrėja.

Moteris džiaugiasi, kad dėka pokyčių Naugarduko g. turgus tapo simboliška gyventojų susibūrimo vieta. Pats turgus egzistavo jau anksčiau A. Vivulskio ir Vytenio g. kiemuose, tačiau tik pristačius gatvės humanizavimo projektą architektai pasiūlė jį perkelti tiesiog į gatvę, tuo pačiu keturioms valandoms uždarant gatvės eismą, todėl turgus tapo matomesnis, didesnis ir patogesnis.

Anot R. Latvytės daugiau miesto rajonų galėtų sugalvoti panašių veiklų, kurios padėtų suburti rajono bendruomenę. Vis dėlto jeigu kiemeliai galėtų padėti pasiekti šį tikslą, tai jie turėtų būti įkurti skirtingose miesto vietose.

„Patiems kiemeliams linkiu nepradingti, o, pasitarus su bendruomenėmis, atsirasti kitose vietose, į kurias jie ir toliau galės kviesti žmones ateiti ir pabūti. Taip pat linkiu tapti prižiūrimiems. Skeptikų visada atsiras, bet žmonių, kuriems tyliai rūpi, yra daugiau. Apskritai man kartais norisi kritikų paklausti – o kuo gi jūs tuomet naudojatės ir kas jus džiugina? Man atrodo, kad mieste aktyviai naudojamos yra nebent vaikų žaidimo aikštelės, o kažkuo sudominti suaugusiuosius ir senjorus vis dar yra labai sunku”, – skaitome R. Latvytės atsiųstame laiške.

Tuo pačiu primename, kad Naugarduko turgus vyksta sekmadieniais. Čia vilniečiai iš ūkininkų yra kviečiami įsigyti įvairios šviežios produkcijos: pieno produktų, kepinių, daržovių, dirbinių ir pan.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

22 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist