Miestas

Garsus latvis atvyko į Vilnių išsiaiškinti, kaip mieste valdomas eismas, organizuojamas dviratininkų judėjimas (video)

Vilniaus meras turi 12 punktų planą, kaip padaryti miestą draugiškesnį jo gyventojams. Norėdamas išsamiau sužinoti apie šį Remigijaus Šimašiaus planą, Latvijoje rodomos laidos „Zebra“ vedėjas Pauls Timrots nuvyko į Lietuvos sostinę išsiaiškinti, kaipgi ten suvaldomas eismas, organizuojamas dviratininkų judėjimas ir kaip Vilniuje statomi stulpeliai.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasakoja, kad stengiasi išsivaduoti iš posovietinio mentaliteto – gauti kuo daugiau ir kuo daugiau įrengti gatvėse. Mero teigimu, dėl to aplinka tampa sudėtingesnė ir sunkiau suprantama, todėl miesto projektavimas turi paprastėti.

Kalbėdamas apie 12 punktų planą, R. Šimašius paaiškina, kad iš tiesų tai nebe planas, o jau įgyvendinama idėja. Nuo tada, kai jis pradėjo eiti šias pareigas prieš šešerius metus, padaryta jau daug – praplatinti dviračių takai ir šaligatviai, pagerintas visuomeninis transportas, labiau apželdintas miestas. Tarpusavyje derinant visus šiuos elementus, miesto gatvės tapo gyvesnės, saugesnės ir labiau prieinamos visiems eismo dalyviams, čia dirbantiems ir gyvenantiems žmonėms.

 

2021 metais buvo parengta ir pradėta sistemingai įgyvendinti 12 etapų strategija. Meras žada, kad 2022 metais bus dar daugiau gatvių, kurioms bus pritaikyti ir kuriose veiks šie principai.

Pauls Timrots pasakoja, kad iš tikrųjų nėra sunku gerai įrengti gatvę, paprasčiausiai tik reikia žinoti, ko nori. Šie Vilniaus miestui parengti 12 principų, kuriai vadovaujamasi įrengiant gatves, užtikrina, kad neatsirastų nemalonių staigmenų, mieste atsiradus naujai gatvei, ar skundų dėl kokių nors eismo atnaujinimo elementų, pavyzdžiui, stulpelių.

Į šiuos 12 Vilniaus principų įeina ir daugiau žalumos mieste, asfalto tik tiek, kiek reikia, saugesnės ir trumpesnės pėsčiųjų perėjos, visi kelio elementai juodos spalvos. Nuspręsta, kad mažiau elementų yra geriau, todėl tik nedaugelyje gatvių telikę keli plastikiniai užtvarai, nes ne visur juos buvo įmanoma pašalinti. Pagrindinis tikslas – saugesnės ir modernesnės gatvės.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
33 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
MikrorajonVibes
MikrorajonVibes
3 mėnesius

Gaila, kad koks rimtesnis viešojo transporto žmogus neatvažiuoja šitų dalykų rimčiau pakomentuoti. Vilniaus VT – absoliuti katastrofa, net lyginant su rytų ES (nekalbant jau apie panašaus dydžio Vokietijos, Skandinavijos ar Beneliukso miestus). VMS VT žmonės – absoliutūs nevykėliai, kurie žudo šio miesto konkurencingumą.

Jas
Jas
3 mėnesius

Siūlyčiau merui su palyda aplankyti gyvą objektą Gerosios Vilties rekonstruojamą gatvę. Kaip bus valomos gatvės”kišenės” tokiu metų laiku kaip dabar.Žinoma būtinai pravažiuoti Naugarduko gatve per sankryžą su Vytenio gatve,įspūdingą žiedinę sankryžą

Vytas
Vytas
3 mėnesius

Visi atvaro pamatyti, kaip siaurinant miestą, galima jį pavęrsti ši*na.

Nunu
Nunu
3 mėnesius

Atvažiavo pažiūrėti kaip nedaryti? Susipažinti kaip galima sugriauti automobilių eismą?

Cha cha cha
Cha cha cha
3 mėnesius

O kada atvyks varliamovas patrolint modernųjį Vilnių? Nors realiai čia nėra ką rodyti, tą patį Rusijos pricincija

Bob
Bob
3 mėnesius
Atsakinėti į  Cha cha cha

Kam jums tas ruskių valdžios nupirktas “opozicionerius”? Jis jau turėjo progą, bet apart Visagino ir Lazdynų nieko nesurado.

Cha cha cha
Cha cha cha
3 mėnesius
Atsakinėti į  Bob

Tai kad nėra ką rodyti, Europos aikštė tarp lūšnynų, univermagas tarp istrupejusiu plytų, sovietiniai nuvaryti rajonai ir keli perkunkiemiai, transporto sistema giliam sovietmetį, tai nėra pavyzdinis miestas, tad nėra ką ir rodyti, rytų Europos užkampis,

Vytas
Vytas
3 mėnesius
Atsakinėti į  Bob

O ką rodyt mieste, kur net šaligatviai ir apšvietimas ne visur įrengtas?!
Už tai “meninės instaliacijos” po 40k €
Kas labiau nupirktas ir kieno nupirktas dar didelis klausimas…

Paskutinį kartą redaguota 3 mėnesius (Vytas)
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button