Penktadienį nuotoliniame ES užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių (kanclerių) susitikime Užsienio reikalų ministerijos kanclerė Jovita Neliupšienė pristatė Lietuvos kandidatūrą Vilniuje steigti Europos kibernetinio saugumo kompetencijų centrą (ECCC – European Cybersecurity Competence Centre).

Šis centras turėtų tapti pagrindiniu ES instrumentu Europos kibernetinio saugumo iniciatyvoms skatinti bei kibernetinio saugumo tyrimams ir technologijoms plėtoti.

„COVID-19 pandemija išryškino, kad diplomatinis darbas neįmanomas be saugių ryšio technologių. ES įžvalgiai investuoja į kibernetinio saugumo stiprinimą, ir sprendimas įsteigti Europos kibernetinio saugumo kompetencijų centrą tai puikiai parodo. Siūlome partneriams ECCC įsteigti Vilniuje – esame pasiruošę pasidalinti sukaupta patirtimi ir centrui užtikrinti puikias veiklos sąlygas“, – akcentavo ministerijos kanclerė.

J. Neliupšienė taip pat pabrėžė, kad atsigaudama po COVID-19 pandemijos Europos Sąjunga turi išlaikyti dėmesį konfliktų sureguliavimui ES kaimynystėje.

„Pasaulinė pandemija negali apriboti ES globalių ambicijų ir veiksmų. Net ir sudėtingu laikotarpiu ES turi susigrąžinti iniciatyvą savo kaimynystėje ir tvirtai ginti demokratinius principus, dėl to tikimės aktyvių ES veiksmų, reaguojant į Baltarusijos politinę krizę, konfliktą Kalnų Karabache“, – teigė J. Neliupšienė.

Komentuodama Portugalijos pirmininkavimo programos prioritetus, kanclerė teigiamai įvertino didelį Portugalijos dėmesį ES socialinei politikai, Europos Komisijos pasiūlymui dėl adekvataus minimalaus atlyginimo. Portugalija savo pirmininkavimo ES Tarybai metu akcentuos solidarų ES ekonomikų atsigavimą, ekonomikų atsparumą, ES pastangas klimato kaitos srityje, skaitmeninės ES plėtrą, taip pat partnerysčių su išorės partneriais stiprinimą ir ES socialinės politikos stiprinimą.

Ministerijų kanclerių susitikimo metu pastebėta, kad ES koordinuotai reagavo į COVID-19 pandemijos iššūkius, teikiant konsulinę pagalbą ES piliečiams ir padedant jiems saugiai grįžti. Pabrėžta, kad šiuo metu svarbu sutarti dėl bendro ES testavimo sistemos ir užsitikrinti vakcinos prieinamumą ne tik ES gyventojams, bet ir kaimyninėms šalims. Kartu pastebima ir padažnėjusi dezinformacija apie vakcinavimą, dėl to būtinas vieningas ES atsakas.

ES užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių susitikimas tradiciškai rengiamas, ruošiantis rotacijos principu kitai valstybei narei perimti ES Tarybos pirmininkavimą. ES šiuo metu pirmininkaujanti Vokietija nuo 2021 metų sausio 1 dienos pirmininkavimą ES Tarybai perleis Portugalijai.

Daiva Krunglevičienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar girdėjote kaukiančias perspėjimo sirenas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist