Miestas

Drujos gatvėje – naujas meno kūrinys „čia buvo Saša“

Penktadienį vilniečiai, važiuodami pro pastatą Drujos gatvėje, sukiojo galvas. Juos stebino didelis, netikėtai atsiradęs piešinys ant pastato sienos. Daugiau nei 35 kvadratinius metrus užimančiame piešinyje – mažas, pakeleivingas mašinas stabdantis berniukas. Tik vietoje įprastai tranzuotojų laikomos lentos su kelionės tikslu yra užrašas „tėvai“. 

Šis didžiulis piešinys – greitai kino teatruose pasirodysiančio filmo „Čia buvo Saša“ kūrėjų dovana miestui.

Filmo prodiuserės Gabijos Siurbytės teigimu, visai kūrybinei grupei seniai norėjosi padaryti kažką gražaus ir nereklamiško. „Filmą kūrėme ne dėl pinigų, o iš idėjos. 

 
Nuotr.: Andriaus Švitros

Žinoma, norėjome papasakoti įtaigią, smagią ir jautrią istoriją, tačiau labiau norėjome pokyčių žmonių galvose. Taip ir šiuo graffiti piešiniu siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į vaikus, laukiančius tėvų. Kad šita tema būtų vis daugiau kalbama ir diskutuojama. Galima sakyti, kad šiuo piešiniu reklamuojame ne filmą apie įvaikinimą, o vaikus, laukiančius tėvų“, – pasakojo G. Siurbytė, filme taip pat atlikusi pagrindinės aktorės vaidmenį.

Dailininkams baiginėjant priešinį, prie jo apsilankė ir berniukas iš piešinio. Tai filmo jaunoji žvaigždė – dvylikametis Markas Eimontas. Jis ne tik papozavo, bet ir pats gavo teptuką į rankas, todėl galėjo prisidėti prie piešinio.

Filmo kūrėjai, ne tik padovanojo šį piešinį miestui, bet nusprendė prisidėti prie įsivaikinusių tėvų gyvenimo ir sąlygų pagerinimo. Vienas euras, uždirbtas nuo kiekvieno bilieto į filmą „Čia buvo Saša“, bus dovanojamas Lietuvos globėjų ir įvaikintojų asociacijai. Arba kaip sako žinutė ant filmo plakatų – „superherojams“.

 
Nuotr.: Andriaus Švitros

Užsienio festivaliuose apdovanojimų pelnęs ir kritikų pozityvių vertinimų sulaukęs vaidybinis filmas Lietuvos kino teatruose bus rodomas nuo rugpjūčio 16 d. Pagrindinius vaidmenis filme atliko Valentinas Novopolskis, Gabija Siurbytė ir Markas Eimontas.

Kino juostoje „Čia buvo Saša“ nagrinėjama sudėtinga tema, tačiau tuo pačiu tai nuoširdus ir linksmas filmas. Jame pasakojama istorija apie tai, kad 30-mečiai Jurga ir Tomas negali susilaukti vaikų, tad nusprendžia įsivaikinti mažą mergaitę.

Bet atvažiavusiai į globos namus jos pasiimti porai pranešama, kad įvyko klaida – vietoje būsimos globotinės nekantriai laukia 12-metis Saša. Direktorė potencialius įtėvius įkalba su berniuku drauge praleisti dieną. Kai Jurga pasiduoda jos spaudimui, prasideda trijulės gyvenimą pakeisiantys įvykiai. Įtemptai dienai baigiantis, kiekvienas privalės atsakyti į klausimą – kas gi yra tikroji šeima?

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button