Viršuliškėse sprogęs daugiabutis vis dar kelia grėsmę, bet tapo traukos centru. Paspoksoti į tragedijos vietą kasdien suvažiuoja šimtai žmonių. Tačiau ekspertai įspėja, kad šalia sprogimo vietos išaugo gyvybei pavojingų teršalų koncentracija. Nerimą dėl sveikatos išgyvena kaimyninių daugiabučių gyventojai, dėl ateities sunerimęs ir ugdymą sustabdęs darželis.

Kaimyninių daugiabučių gyventojai, net ir nepaliesti tragedijos, elgiasi priešingai – dar prieš kelias dienas susikrovė daiktus ir paliko namus.

„Irgi su vaiku išvažiavom pas mamą, nes vis tiek baisoka čia. Grįžtam tik apsitvarkyti. Ir tikrai ne pirma diena čia atvažiuoja žmonės ir žiūri. Baisu, baisu“, – kalbėjo moteris.

Vietinius gyventojus slegia nežinomybė. Šie, užgesinus gaisrą, sunerimo dėl aplinkoje pasklidusių gyvybei pavojingų teršalų.

„Mūsų miegamojo langai ir balkonas išeina būtent į šitą namą. Po darželio ateis ir pas mus tikrinti. Tai kol kas nieko nežinau. Pas mus mažas vaikas yra. Nes ar čia paranoja, ar kas, bet būna, kad ir gerklę paperšti… Kaip sako, atsarga gėdos nedaro“, – sakė moteris.

Sprogusio daugiabučio kaimynystėje įsikūręs lopšelis-darželis. Po katastrofos čia neliko vaikų. O jų žaislus ir inventorių pakeitė aparatai.

Tiesa, įranga mena sovietmetį. Tą išduoda užrašai rusiška kirilica. Tyrimas toje pačioje patalpoje atliekamas ne kartą – tik užėjus ir ją išvėdinus.

Darželis dirbo ir kitomis darbo dienomis po gaisro. Tačiau dar penktadienį vaikai išprašyti iš ugdymo įstaigos. Ekspertai įspėjo, kad joje nesaugu. Kai kurie mažamečiai dar po sprogimo galimai sunegalavo.

„Vienoje grupėje buvo ženklus vaikų sumažėjimas. Perpus sumažėjo. Iš 12 liko 7 vaikai. Ir skundėsi galvos skausmais, gal pilvo skausmais“, – pasakojo lopšelio-darželio vadovė Rita Brazauskienė.

Visuomenės sveikatos specialistai tyrimus vertino taip: reikia pasakyti ir pasidžiaugti tam tikra prasme – ciano vandenilio koncentracija buvo labai maža.

Ciano vandenilis – tai mirtini nuodai. Vienas miligramas viename litre ar kilograme – mirtina dozė suaugusiam žmogui. Kai kurios valstybės jį naudoja mirties bausmėms.

Visgi pusantro karto leidžiamą normą viršijo druskos rūgštis. Išaugo formaldehido ir suodžių lygis.

„Esant tam tikroms meteorologinėms sąlygoms, vėjo tam tikrai palankiai krypčiai, gali išnešti iš ten dulkes ar tam tikras kenksmingas medžiagas“, – aiškino PAGD atstovas Donatas Gurevičius.

Darželyje savaitgalį išvalytos angos, kaminai, vėdinimo sistemos. Atliekama dezinfekcija. Jo vadovė dar dabar prisimena, kaip smūgis sulaužė vaikų žaidimo aikštelės inventorių, į teritoriją atskriejo asmeniniai žmonių daiktai.

Tačiau toks garsas gali pasikartoti, mat sprogusį daugiabutį ardo stingdantis šaltis, sniegas, jame įšalęs vanduo…

Dėl daugiabučio likimo – ar pastatas bus išardytas, ar atstatytas bus sprendžiama artėjančią savaitę. Pirmadienį paaiškės ir oro kokybės tyrimų rezultatai.

Kopijuoti, platinti, skelbti LNK.lt turinį be LNK.lt raštiško sutikimo draudžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist