Anksčiau griūvantys balkonai sostinės Šv.Stepono gatvėje buvo paramstyti basliais, tačiau juos teko išardyti remontuojant šaligatvius. Todėl miesto tvarkytojai nieko protingiau nesumąstė, kaip tiktai užkalti išėjimus į balkonus. Ir darbas padarytas.

„Visi išėjo į frontą“, – rodydamas į Šv.Stepono gatvėje užkaltas balkono duris ir prisimindamas seną posakį juokėsi Aleksandras.

Jau surimtėjęs šioje gatvėje gyvenantis vilnietis stebėjosi: kodėl niekas nesugeba nei suremontuoti balkonų, nei priversti tą padaryti namų šeimininkų?

Savivaldybė pripažįsta, kad paramstyti balkonus rąstais ar užkalti duris nėra šiuolaikiškas problemos sprendimo būdas, tačiau taip gelbėjamų avarinės būklės balkonų mieste daugėja.

Bent negadino žmonių turto

Šiuo metu pagaliais užkaltos net keturių Šv.Stepono gatvės 6-ojo namo balkonų durys. Darbą atlikę darbininkai nesismulkino: balkonuose liko lauko baldai, gėlių vazonai, įvairūs daiktai.

Šalia esančios kavinės darbuotoja pasakojo, kad taip balkonais pasirūpinta pradėjus Šv.Stepono gatvės remontą prieš 3 savaites.

Kol kas šioje vietoje naujas šaligatvis nenutiestas, o senasis išardytas.

„Žinoma, jog nepatogu, bet tikiuosi, kad kai tik šaligatvis bus naujas, gatvė pagražės. Juk tiek metų ji buvo apleista“, – kalbėjo moteris.

Pasibaisėjusi užkaltomis durimis, ji guodėsi bent tuo, kad darbininkai bent negadino žmonių turto – pagalių netvirtino prie plastikinių konstrukcijų, prikalė juos prie sienos.

Laikina priemonė – amžina

Šv.Stepono gatvės 17-ojo namo balkono durys taip pat užkaltos. Netoli gyvenantis vilnietis piktinosi: „Nesąmonė, kad savininkų neįmanoma priversti susiremontuoti balkonų. Jeigu jie avarinės būklės, reikia baudomis apdalinti, skirti jas tol, kol susiremontuos.

Juk jeigu važiuoji automobiliu, kuris neperėjo techninės apžiūros, policininkai tikrai nepaglostys.“

Vyro nuomone, dangstant balkonus žaliais apsauginiais tinklais, ramstant rąstais ar užkalant duris demonstruojamas visiškas neveiklumas.

„Tai gali būti tik laikina saugumo priemonė. Bet Vilniuje ji tampa amžina“, – minėjo vilnietis.

Gelbsti tiek, kad negriūna

Kitose sostinės vietose, kur šalia daugiabučių šaligatvių remontuoti nereikia, balkonai paramstomi basliais. Tokie vaizdai – Antakalnio, Birželio 23-iosios, J.Basanavičiaus gatvėse.

Savivaldybės Būsto administravimo poskyrio laikinai vedėjos pareigas einanti Stasė Kvederienė sutiko, kad tokios priemonės nėra šiuolaikiškas problemos sprendimo būdas.

Jei balkonas yra taip paramstytas, vadinasi, jį reikia išardyti, nes jo laikančiosios konstrukcijos praradusios atsparumą.

Pasak S.Kvederienės, toks parėmimas gelbsti tik tiek, kad balkonas nesugriūna.

Gali remontuoti ir patys

Savivaldybės duomenimis, Vilniuje yra dvi dešimtys paramstytų balkonų. O štai užkaltomis durimis – tik Šv.Stepono gatvėje.

S.Kvederienė sakė, kad namų administratoriai priversti griebtis laikinų apsaugos priemonių. Mat teisės aktuose jiems nurodyta pareiga organizuoti darbus, kad balkonai nekeltų pavojaus.

Savivaldybės atstovė abejojo, ar gyventojai, kurių buto balkonas paremtas rąstu, gali į jį kelti koją. Namo administratorius turėtų informuoti, kad iki tol, kol balkonas bus suremontuotas, juo draudžiama naudotis. O kitas būdas – tiesiog užkalti duris.

Beje, suremontuoti savo balkoną gali ir pats naudotojas, tačiau jam prieš tai balkono remonto projektą reikia suderinti su daugiabučio namo administratoriumi, užtikrinti, kad tie darbai bus kokybiški ir atlikti tinkamai.

Autorius: Arūnas Dumalakas „Sostinė“ „Lietuvos rytas“. Nuotrauka: R. Danisevičiaus

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist