MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Miestas

Byloje dėl Vilniaus šilumos ūkio svarstoma pasitelkti finansinius išorės partnerius

Vilniaus miesto taryba svarsto leisti miesto bendrovei „Vilniaus šilumos tinklai” (VŠT) Stokholmo arbitražo byloje dėl miesto šilumos ūkio pasitelkti finansinius išorės partnerius bylos išlaidų finansavimui. 

VŠT kartu su savivaldybe dalyvauja byloje prieš buvusią Vilniaus šilumos ūkio nuomininkę  „Vilniaus energiją“ (VE) ir ją valdančią Prancūzijos kapitalo įmonę „Veolia“, ir reikalauja daugiau kaip 350 mln. eurų žalos atlyginimo. 

„Tai vienas didžiausių nepriklausomos Lietuvos istorijoje vykstančių ginčų (…) Bylos apimtis yra itin didelė ir ginčo nagrinėjimas truks dar bent kelis metus. Todėl nusprendėme pasinaudoti tarptautine praktika ir arbitražo bylų išlaidas finansuoti išorės partnerių pagalba, pavyzdžiui, rizikos kapitalo fondų“, – pranešime teigė VŠT generalinis direktorius Mantas Burokas.

Pasak savivaldybės, priėmus galutinį sprendimą, po arbitražo bylos gautos lėšos būtų panaudotos gyventojų permokoms grąžinti, investicijoms į šilumos ūkio modernizavimą bei plėtrą. Savivaldybės ir VŠT interesams arbitraže atstovauja advokatų kontora „TGS Baltic“ ir tarptautinė advokatų kontora „Shearman & Sterling LLP“.

„Veolia“ savo ruožtu teigia, kad jos investicijos nukentėjo dėl nesąžiningo Lietuvos politikų ir reguliavimo institucijų elgesio. Bendrovė yra pateikusi Vašingtono arbitražui 120 mln. eurų ieškinį Lietuvos Vyriausybei, o pastaroji – 130 mln. eurų priešieškinį „Veoliai“.

„Vilniaus energija“ iš sostinės šilumos ūkio pasitraukė 2017 balandį.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Vilniaus regione atliekų konteineriai šiais metais degė mažiausiai 26-is kartus: prašo tausoti turtą ir prisidėti prie aplinkos apsaugos

Evaldas Činga

Vietoj planetariumo bus kuriamas Jaunimo mokslo (STEAM) centras

Donatas Andrijauskas

E. Misiūnas: Vyriausybė nesitraukia iš Nacionalinio stadiono projekto

BNS

Sužinokite, kurie 29 sostinės daugiabučių kvartalai pateko į renovuotinų sąrašą

Donatas Andrijauskas

Vilniaus valdžia sugalvojo sutaupyti: už stadiono statybą sumokės per metus

BNS

R. Šimašius: Neries „vamzdžio“ nukelti neplanuojama

ELTA

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika