MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Miestas

Aukščiausiasis teismas atvėrė kelią Vilniaus nacionalinio stadiono statyboms

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) atvėrė kelią pasirašyti Nacionalinio stadiono Vilniuje statybų rangovo sutartį. 

LAT atsisakė priimti bendrovės Vilniaus nacionalinis stadionas skundą dėl savivaldybės sprendimo pašalinti ją iš koncesijos konkurso, pranešė savivaldybė. 

Vilniaus mero atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas BNS sakė, kad ši galutinė nutartis atveria savivaldybei kelią užbaigti derybas su konkursą laimėjusia koncerno „Icor“ bendrove  „Axis industries“ ir jau rudenį pasirašyti sutartį.

„Yra pašalintos visos kliūtys tęsti derybas su konkurso nugalėtoja pripažinta bendrove „Axis industries“ ir pasirašyti sutartį. Šį ir kitą mėnesį bus tęsiamos derybos su įmone“, – teigė jis.

Pasak savivaldybės, LAT teisėjų kolegija nusprendė, kad skunde nekeliama teisės klausimų, kurie atitiktų bylos peržiūrėjimo kasacine tvarka pagrindus. 

„Sprendimas nepriimti skundo parodo, kad savivaldybė bei projekto komisija buvo teisūs, iš naujo pašalindami bendrovės Vilniaus nacionalinis stadionas pasiūlymą, o visos konkurso procedūros gali būti toliau tęsiamos su vieninteliu konkurse likusiu dalyviu, bendrove „Axis Industies“, – pranešime teigia savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Lietuvos apeliacinis teismas liepos 5 dieną nutarė, kad savivaldybė pagrįstai pašalino bendrovę Vilniaus nacionalinis stadionas iš sporto komplekso statybų konkurso. Taip pat buvo panaikintos laikinosios apsaugos priemonės.  

Nuo kovo pradžios bendrovės prašymu Vilniaus apygardos teismas buvo uždraudęs savivaldybei pasirašyti sutartį su „Axis Industries“. Kiek vėliau laikinųjų apsaugos priemonių mastas buvo sumažintas, tačiau draudimas sudaryti sutartį buvo likęs galioti.

Įmonė teisme siekė, kad būtų panaikintas savivaldybės sprendimas atmesti jos preliminarų pasiūlymą, nekviesti dalyvauti tolesnėse procedūrose, įpareigoti savivaldybę pripažinti, kad įmonė atitinka reikalavimus ir vertinti jos pasiūlymą.

Vasario pabaigoje Vilniaus taryba pritarė 79,9 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono statybų sutarčiai su „Axis Industries“. Tuomet sutartį planuota pasirašyti per mėnesį. 

Vilniaus nacionalinį stadioną konkurso komisija antrą kartą iš pirkimo pašalino sausio pabaigoje dėl nepakankamos kvalifikacijos ir galbūt melagingai teiktų duomenų. Anot savivaldybės, įmonė per daugiau nei du mėnesius taip ir nepateikė įrodymų, kad jos ar jos partnerių pajėgumai yra realūs, užtikrinti ir pakankami sėkmingam projekto įgyvendinimui, o tai darydama klaidino vertinimo komisijos narius ir ekspertus.

Pagal projektą, komplekse su stadionu dar būtų lengvosios atletikos aikštė, įvairios treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės, vaikų darželis, biblioteka.

Tarptautinius reikalavimus atitinkantį stadioną sostinės Šeškinės mikrorajone bandoma pastatyti nuo 1987-ųjų, pastarąjį kartą statybos pradėtos 2008-aisiais, tačiau sustabdytos nutraukus finansavimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

6
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
hmmGidasGidasGidasGidas Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Gidas
Skaitytojas
Gidas

Ačiū labai, kad praleidote. Dabar jau matau, kad itin stipriai pasikarščiavau. Tačiau ta ironija juk yra taikloka, verta praleidimo? Žinoma, mano pozicija apie tai, kad reiktų daugiau nei 15 000 vietų (tai aišku pareikaulautų daugiau lėšų) gali būti neteisi, bet norėjau pareikšti savo balsą, nes vėliau dėl per mažos talpos stadiono galima būtų gailėtis.

Labai atsiprašau gerb. moderatoriaus ir svetainės.

hmm
Skaitytojas
hmm

pabendravai su protingu žmogumi, t.y. su savim?:)

Gidas
Skaitytojas
Gidas

Be šio mano pasisakymo “automatas” rodo, kad yra trys atsiliepimai (o faktiškai yra du). Deja, bet vieną paprastą, tačiau ironišką mano pasisakymą Stebėtojas grubiai, tam neturėdamas jokios teisės, ištrynė. Juk jeigu pateiktų mano citatą, gi gėdingai neturėtų kuo pagrįsti. Pone, Stebėtojau, jūs turite mano pasisakymą, ar galite bent jau sau sąžinigai atsakyti, kokiu pagrindu panaikinote piliečio balsą?

Gidas
Skaitytojas
Gidas

Moderatoriau, kodėl mano padorus ironiškas pasisakymas, skirtas atskleisti, kad projektuojamų vietų (15 000 vietų) yra aiškiai per mažai, ištrintas? Gal man pakartoti? Ar jūsų svetainė yra grubios demagoginės reklamos pavyzdys? (Ir vėl ištrinsit?).

P. S. Savo buvusį komentarą bandysiu pakartoti, pažiūrėsime, kokia yra demokratinė padėtis Lietuvoje ir atskirai Vilniuje.

Gidas
Skaitytojas
Gidas

Tik dar nesupratau, ar bus 300 vietų, ar net 1500? Štai kk Rūdupis pasistatė 1500 vietų areną, tai Europos taurės varžyboms buvo per didelė, neprileido. Tad gal nekartokime klaidų – viena eile apjuoskim kėdutėmis ar suoliukais, tai apsidrausim.

Vladas
Skaitytojas
Vladas

Tai Rubikonas stato, Zuokas teisiamas, Šimašius šaunuolis?
Kaip ten su Europos Sąjungos parama?

Panašūs pranešimai

Naujininkuose planuojama įrengti pėsčiųjų tunelį po geležinkeliu

Aidas Pelenis

Teismas: Lukiškių aikštės projektas „Laisvės kalva“ konkursą laimėjo teisėtai

BNS

Vilniaus valdžia ir Architektų rūmai nesusitarė dėl bendrojo plano

BNS

Sodų bendrijų kelius ir vandentiekį siūloma perduoti savivaldybėms

BNS

Pristatyta, kaip atrodys „Šviesos skveras“ (vizualizacijos)

Donatas Andrijauskas

Didžiausio masto sostinės vandentiekio priežiūros darbai vyks ir Žemuosiuose Paneriuose

Made in Vilnius

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika