Tūkstančiams vilniečių nusprendus, kad Pilaitėje kuriamame „Vyšnių“ parke turi augti ne japoniški, o lietuviški vaismedžiai, projekto autoriai atskleidė, kokios rūšys bus sodinamos bei kaip atrodys naujoji gamtos oazė. Šalia sparčiai augančios „Vyšnių“ gyvenvietės vienos iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group“ kuriamas parkas, planuojama, taps traukos tašku viso rajono gyventojams.

„Kurdami „Vyšnių“ gyvenvietės viziją, su komanda gilinomės į jaunų šeimų poreikius, kad galėtume projektą pritaikyti būtent joms. Galimybė gyventi patogiai, šalia darželių, mokyklų, parduotuvių, turint patogų susisiekimą su miesto centru, tačiau tuo pat metu kasdien mėgautis gamta – toks buvo pagrindinis ir svarbiausias reikalavimas“, – sako „Omberg group“ vadovė Dalia Andrulionienė.

Vadovaujantis šiuo naujakurių poreikiu parinktas sklypas Pilaitėje: vos keli šimtai metrų nuo su centrine miesto dalimi jungiančio Pilaitės prospekto, tačiau iš trijų pusių visiškai apsuptas gamtos. „Omberg group“ čia nusprendė įkurdinti ne tik keturis mažaaukščių A++ energinės klasės daugiabučių etapus, bet ir vyšnių sodą bei erdvų parką.

„Vyšnios – nuo seno lietuviškose sodybose augantis medis. Dekoratyvus pavasarį, gražus ir naudingas vasarą bei rudenį. Norėjome sukurti jaukias saleles, kuriose kaimynams būtų gera susitikti, bendrauti, įsijungti į bendrus priežiūros darbus ir tiesiog džiaugtis.

Išgirdę vilniečių sprendimą, parkui parinkome lietuviškas medelių veisles: Vytėnų žvaigždę, Žagarvyšnę, Notę. Jos – atsparios šalčiams, tinka mūsų šalies klimatui. Parke įkurdinsime ir ligoms atsparesnių bei mažiau priežiūros reikalaujančių vyšnių rūšių“, – sako kraštovaizdžio architektė Dėja Želvienė.

Specialistės teigimu, vyšnios – nelepūs medžiai, todėl puikiai tinka auginti kieme, tačiau šiokios tokios priežiūros ir meilės reikalauja. 

„Vyšnia – ne miesto, bet žalios erdvės medelis. Todėl lietuviams įprastas jų rūšis įkurdinsime parke, o „Vyšnių“ gyvenvietės kiemuose augs dekoratyvinės trešnės bei sakuros „Accolade”. Jos savo tvarkingomis lajomis puoš aplinką bei stiprins bendruomenę. Nnaujakuriai jausis gyvenantys savoje, privačioje, nuo miesto triukšmo atskirtoje teritorijoje, kurioje kvepės vyšniomis“,  – teigia D. Želvienė.

Pasiteiravus, ar „Vyšnių“ gyventojai galės džiaugtis saldžiomis vyšnių uogomis, želdinių ekspertė primena, kad jas mėgstame ne mes vieni – teks palenktyniauti ir su paukščiais.

„Gyvenant arčiau gamtos, reikia išmokti dalintis ir suprasti gyvūnijos naudą. Paukščiai renka kenkėjus, o mes jiems atiduodame dalį derliaus. Tačiau „Vyšnių“ gyventojai tikrai galės džiaugtis gamtos dovanomis – vyšnių žydėjimu, paukščiais ir dalimi uogų“, – teigia D. Želvienė.

Pasivaikščiojimams sutvarkys šilą

„Omberg group“ taip pat ėmėsi sutvarkyti bei visuomenei atverti ir plačiai besidriekiantį šilą, kuris juosia „Vyšnias“. Iki šiol laukinė ir užpelkėjusi teritorija bus tvariai pritaikyta pasivaikščiojimams ir aktyviam laisvalaikiui gamtoje.

„Siekiame kurti tvarų miestą, tad saugome natūralią gamtą – šilas liks autentiškas, jame svečiai galės mėgautis ramybe ir žaluma. Nuo krituolių išvalysime takus, įrengsime tiltelius per drėgnesnes vietas bei kitą aktyvaus laisvalaikio gamtoje infrastruktūrą, papildysime augmeniją natūraliai šiai teritorijai ir mūsų klimatui tinkamais augalais“, – sako D. Andrulionienė.

Visa tai leis „Vyšnių“ gyventojams suderinti patogų gyvenimą mieste ir kasdienį buvimą gamtos apsuptyje: šilas atsiveria pro 3-4 aukštų gyvenvietės daugiabučių langus, supa projektą net iš trijų pusių.

„Žaluma – ne vienintelis poreikis, kurį išgirdome iš savo klientų. Kasdienybėje be galo svarbus yra komfortas, todėl „Vyšniose“ net ir vos 3 ar 4 aukštus turinčiuose namuose įrengėme liftus, leidžiančius patogiai patekti į namus ne tik iš lauko, bet ir iš požeminės stovėjimo aikštelės“, – sako „Omberg group“ vadovė.

Daug dėmesio „Vyšniose“ skirta ir butų išplanavimui. Balkonai čia – erdvūs, kad naujakuriai galėtų mėgautis juos supančia gamta. Butų išplanavimas – labai lankstus, kad tiktų įvairaus dydžio šeimoms, auginančioms skirtingo amžiaus vaikus. 

„Šioje rinkoje dirbame jau 10 metų, todėl gerai pažįstame savo klientus. Esame pasiruošę žengti ne vieną papildomą žingsnį tam, kad kad sukurtume jiems širdžiai brangius namus“, – sako D. Andrulionienė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

26 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist