Miestas

Ateities miestų reitinge Vilnius pakilo į antrą vietą 

Vilnius vėl pakilo reitinge tarp finansiškai ir ekonomiškai pažangiausių bei versliausių Europos miestų. „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ sudaryto reitingo ,,European Cities and Regions of the Future 2022/2023“ bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje Lietuvos sostinė užėmė antrąją vietą – 2020 m. šiame reitinge ji buvo ketvirta.

Strategija – geriausia iš visų

Kas dvejus metus skelbiamas ,,European Cities and Regions of the Future 2022/2023“ reitingas siekia identifikuoti perspektyviausius Europos miestus bei regionus. Vasario 17 d. paskelbtame reitinge Vilnius užėmė 2 vietą bendroje miestų kategorijoje ir daugelyje kitų kategorijų pateko į geriausiųjų dešimtukus.

„Pastarieji dveji metai tapo iššūkiu ne tik Vilniui, bet ir visam pasauliui. Nepaisant su pandemija iškilusių kliūčių,

 

Vilnius išliko susitelkęs į augimą, inovatyvias idėjas ir sprendimus, kurie bus naudingi tiek jo gyventojams, tiek investuotojams, mokslininkams ir verslininkams. Būtent todėl mums pavyko išeiti iš šios nepaprastos situacijos stipresniems nei bet kada anksčiau, drąsiai ir greitai išnaudojant atsirandančias galimybes – nuo talentų iš viso pasaulio priėmimo naujai atidarytuose „International House Vilnius“, iki biotechnologijų sektoriaus augimo – jo pajamos išaugo beveik dvigubai. Tikime, kad lankstumas, kūrybiškumas ir greita reakcija yra svarbiausi dalykai, padedantys įveikti sudėtingas aplinkybes. Esame įsitikinę, kad sugebėsime užtikrinti, jog Vilnius ir toliau augs bet kokiomis sąlygomis“, – sako Vilniaus miestomeras Remigijus Šimašius.

Vidutinių miestų grupės „fDi Strategy“ kategorijoje Vilnius pasirodė geriausiai ir buvo pirmas, už savęs palikęs tokius miestus kaip Edinburgas, Porto ir Vroclavas. Šioje kategorijoje vertinami nuoseklūs, strateginiai miestų investicijų pritraukimo veiksmai, skirti sukurti palankią aplinką naujų verslų atėjimui ir esančių verslų plėtrai. Vilnius geriausiai įvertintas dėl savo užsienio investicijų pritraukimo planų. Anksčiau Lietuvos sostinė šioje kategorijoje užėmė 3 vietą.

Pasistiebė ir kitose kategorijose

Vidutinių Europos miestų grupėje Vilnius taip pat pateko į geriausiųjų dešimtuką trijose kategorijose. Ekonomikos potencialo bei žmogiškojo kapitalo ir gyvenimo būdo kategorijose užėmė 3 vietą (2020 m. buvo 5 vietoje). O draugiškumo verslui kategorijoje sostinė parodė dar žymesnę pažangą – užėmė 6 vietą, nors 2020 m. į dešimtuką išvis nepateko.

 

„Vilnius jau ne pirmą kartą įrodo, kad yra vertas tarptautinio įvertinimo ir dėmesio – praėjusios vasaros pabaigoje jis taip pat pateko tarp technologiškai pažangiausių Europos miestų. Apie mūsų sostinę vis plačiau kalbama kaip apie atvirą, svetingą miestą, sukaupusį didelę patirtį, o tai padeda pritraukti užsienio verslus ir talentus. Toks sostinės ekonominio, verslo sektoriaus įvertinimas skatina ir toliau neužleisti savo pozicijos skiriant dėmesį ekosistemos auginimui, o jos dalyvius telkiant veikti kartu“, – sako oficialios Vilniaus miesto turizmo ir plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Reitingo sudarymo komisijai buvo pateikta paraiška, kurią sudarė pandemijos suvaldymo apžvalga, praėjusių ir būsimų investicijų aprašymai, tvarumo iniciatyvos, turizmą skatinančios veiklos. Paraiškoje buvo paminėti tokie Vilniaus projektai ir iniciatyvos, kaip savivaldybės sukurtas atvirų duomenų portalas „Vilnius API“, taip pat augantys biotechnologijų, finansinių paslaugų ir ryšių technologijų sektoriai, pažangios lazerinės technologijos, „International House Vilnius“ atidarymas. Paraiškoje paminėtos ir į Vilnių pritrauktos tarptautinės įmonės „Wargaming“ bei „EPAM Systems“, taip pat apdovanojimus susišlavusi miesto įvaizdinė kalėdinė kampanija ir daugelis kitų pasiekimų.

Apdovanojimų ceremonija, kurioje bus apdovanojami aukščiausius pasiekimus pelnę Europos miestai, įvyks kovo mėnesį didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM“ Kanuose.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
29 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytas

Ateities miestas:
Kosminės kainos, prasti ir dobėti keliai, neapšviesti ir pilki pastatai, daug kur nėra banaliausio šaligatvio, dviračio takai prasidedantys iš niekur ir vedantys į niekur, parkingų trūkumas, neapšviestos ištisos gatvės, kai kur vis dar nėra gatvių lietaus surinkimo sistemų, greičio mažinimo-taršos didinimo kalneliai, ribojimai, draudimai, bauginimai, kertami medžiai dėl “svečių namų” statybų, rūdijantis “menas” už kosminius pinigus ir dar daugybė ateities miesto “privalumų”???
Welcom to best place ever! 😄😄😄

Rokas

Reitingai reitingais…kai man NY ar Vilniaus kavinėje kainuoja dienos pietūs tiek pat, suprantu, kad brangus tas ateities miestas, daugiau nieko.

Buvęs NY

Neskiesk. NY kainos nuo Vilniaus skiriasi kaip diena ir naktis.

Algis

Reitingas – visiškas fufelis, bet instagraminiui merui – pats tas. Ko daugiau miestui reikia nei kažkokio reitingo 🙂 FB Šimašius rašo, kad nebijo iššūkių savivaldybė. O kaip toks iššūkis jums – sukurti normalią VT sistemą, kuri nešokiruotų čia atsikrausčiusių gyventi europiečių? 😀 Turbūt, kad nelabai. Geriau sėdėti galvą į smėlį sukišus ir slėptis nuo realybės. Na, dar gal reitingais tokiais feisbuke džiaugtis 🙂

Bob

Labai šaunu! Bet kai matai kad Vilnius rikiojasi šalia Ciuricho – pradėti šiek tiek kvestionuoti patį reitingą…

Paskutinį kartą redaguota 5 mėnesius (Bob)
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button