Nacionalinio stadiono Vilniuje projektą iš jo koncesininkės ir statytojos – investicijų bendrovės „BaltCap“ perima Arvydo Avulio valdoma nekilnojamojo turto bendrovė „Hanner“. 

Tai penktadienį spaudos konferencijoje paskelbė Vilniaus meras Valdas  Benkunskas. 

„Pagrindinė žinia, kurią norime pranešti, kad iš projekto traukiasi „BaltCap“ fondas ir į jo vietą ateina gerai žinoma bendrovė „Hanner“. Turime principinį sutarimą tarp „Hanner“ ir „BaltCap“ dėl akcijų perleidimo. Artimiausiame tarybos posėdyje vasarį bus pateiktas projektas dėl sutarties keitimo ir indeksavimo“, – sakė miesto meras. 

Pasak jo, pagal naują sutartį projekto partneriai – miesto savivaldybė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija – įsigyja papildomų darbų – stadiono vietų skaičius didinamas nuo 15 tūkst. iki 18 tūkst., sporto centras bus pertvarkytas įrengiant universalią areną, tinkamą kultūros ir sporto renginiams. 

Pasak Vilniaus mero, tai leis turėti Vilniuje didžiausią stadioną regione – didesnį nei Kaune, Rygoje ir Taline.

„Konkurencinė aplinka tikrai pagerės“, – sakė V. Benkunskas.  

Jis taip pat pranešė, kad keičiant sutartį peržiūrėtas mokėjimo grafikas – siekiant subalansuoti ir sumažinti darbų  indeksavimą ir papildomų darbų kaštus, peržiūrėti finansiniai įsipareigojimai. 

„Dabar yra sutartyje, kad miestas išsimoka visą statybų kainą per 22 metus. Šiuo atveju terminas maksimaliai trumpėja, 50 mln. eurų, kurie buvo numatyti palūkanoms mokėti, nekreipsime indeksacijos ir papildomų darbų kompensavimui. Projektas ženkliai nebrangs, konkretūs skaičiai bus pateikti artimiausiu metu, kai gausim patvirtinimus iš valstybės priežiūros institucijų“, – aiškino Vilniaus meras. 

Jis pranešė, kad faktinės statybos išlaidos nuo 2020 metų sausio iki 2022 metų liepos pabrango 40,35 proc. Buvo prašoma indeksuoti sutarties vertę 28,71 proc., o likusią naštą – 11,64 proc. – prisiima koncesininkas, kuris ją dengs iš savo apyvartinių lėšų, uždirbamo pelno. 

„Nėra taip, kad visą kainos pabrangimą prašoma paengti tik savivaldybės ir ministerijos, šita našta pasidalinama“, – sakė V. Benkunskas.

Apie tai, kad „BaltCap“ projektui ieško kito investuotojo, šią savaitę paskelbė „Verslo žinių“ portalas. Tačiau nebuvo aišku, kokia apimtimi jis galėtų dalyvauti projekte – perimti jį visą, tapti finansiniu ar kitos formos partneriu. 

S. Gustainis vz.lt patvirtino, jog projektą „toliau galėtų statyti ir vystyti kiti žmonės“.

Interviu BNS S. Gustainis penktadienį teigė, jog stadiono projektas yra geras ir įgyvendinamas, tačiau su sąlyga, jei jo statybų kaina bus indeksuota. 

Švietimo ministras Gintautas Jakštas anksčiau sakė, kad valstybė kol kas nėra sumokėjusi nė euro už stadiono statybą. Jis teigė tikintis, kad sprendimai bus rasti ir stadionas bus pastatytas laiku. 

Projektas ėmė strigti paaiškėjus, kad jis gerokai pabrango ir „BaltCap“ kreipėsi į partnerius prašydamas indeksuoti statybų kainą. Fondas ne kartą tikino, kad buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis, kuris įtariamas pralošęs milijonus eurų fondo lėšų, nepadarė žalos stadiono projektą įgyvendinančiai įmonei „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“. 

Redaktorė Roma Pakėnienė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

38 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist