Šeškinės ozas, jau daugiau kaip prieš 100 metų imtas tyrinėti pasaulio mokslininkų, net aprašytas Britų žinyne, yra siaura, vingiuota 1160 m ilgio kalva nelygia ketera, iš viršaus panaši į vingrų žaltį. Prieš tūkstančius metų ledynų tirpsmo vanduo suklostė akmenų, smėlio ir žvyro sluoksnius, o viename šio gūbrio gale paliko telkšoti nedidelį ežerėlį. Ši unikali Vilniaus vieta pastaraisiais metais dėl skirtingų priežasčių yra atsidūrusi miesto vystytojų ir neabejingų piliečių akiratyje. Sunerimę dėl numatomos tiesti Šiaurinės gatvės, gyventojai jau yra surinkę virš 7 tūkst. parašų po peticija, kuria prašo išsaugoti Šeškinės ozą, tapusį jaukia poilsio erdve Šeškinės, Fabijoniškių, Baltupių gyventojams. Čia vingiuoja pasivaikščiojimo takai, tyvuliuoja ledyninės kilmės Šeškiuko ežeriukas, plyti pieva, aktyviai naudojama bendruomenės renginiams, o ūksminguose pušynuose gausu laukinių gyvūnų.

Spalio 3 d. 10–13 val. Vilniaus miesto savivaldybės salėje II a. (Konstitucijos pr. 3, Vilnius) rengiama konferencija „Ar išsaugosime Šeškinės ozą – ledyno pakraščio sostinės simbolį?“. Konferencijos tikslas – ne tik plačiau skleisti žinią apie Šeškinės ozą – trapų ir lengvai pažeidžiamą ledynmečio reliktą, išlikusį iki šių dienų, bet ir pasvarstyti, kaip išsaugoti tiek jį, tiek nesuardytą jungtį tarp Šeškinės Ozo ir Cedrono aukštupio kraštovaizdžio draustinio.

Konferencijoje žinomi Lietuvos mokslininkai skaitys pranešimus apie unikalią mūsų sostinės geologinę praeitį, gamtos paminklo Šeškinės ozo svarbą Vilniaus miestui. Šiame renginyje pasisakys geologas, Klaipėdos universiteto lektorius dr. Jonas Šečkus, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyr. mokslo darbuotojas prof. dr. Vykintas Vaitkevičius, geologas, Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos vyriausiasis patarėjas dr. Jonas Satkūnas, geologas, Gamtos tyrimų centro afilijuotasis mokslininkas habil. dr. Valentinas Baltrūnas bei Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vyr. patarėja Rūta Baškytė. Antroje konferencijos dalyje vyks apskrito stalo diskusija, kurią ves miesto antropologė dr. Jekaterina Lavrinec.

Renginio iniciatorė ir globėja – Vilniaus miesto tarybos narė Violeta Podolskaitė.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

28 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist