APKLAUSA: Ar pritariate, kad Vilniuje nebūtų šienaujamos pievos?

Komentarai 34

  1. nuomone says:

    Tikrai nepritariu,jau dabar pilna visur erkiu,o jei dar ir nebus sienaujama ,tai ju bus dar daugiau.

  2. Vytas says:

    Tai kad vakar jau prasiėjo visa komanda per Fabijoniškes. O visur mirga marga, kad palauks iki birzelio vidurio

  3. Arturas says:

    Siūlau tarpais išpjauti,bet žolėj besislepenčius gyvūnėlius sužaloti tektų.
    Kiek žinau,tai Amsterdame dėl faunos ir nepjaunama žolė.

  4. Jonas says:

    Pritariu kad Vilniuje nešienautų, o seimo rūmuose užaugtų miškas, nes geniukų ir bebriukų netrūksta…

  5. Benas says:

    Sveiki,
    skaitau ir baisu darosi. Vieni kitiems gerklės perkat nori. O iš tikro tai yra tam tikri reikalavimai apie kuriuos reikėtų pasidomėti. Ir tas žolės nešienavimas yra nesąmonė. Šienaut ją būtina, tik saugant paukščius šienauti reikia liepos 2 pusėje. Nei vienas normalus paukštis tikrai nesuks lizdo žiede ar skiriamoji juostoje kur pilna išmetamųjų dujų ir triukšmo. Paukščiai ne durni padarai ir lizdus suka protingai ten kur yra ir žolė ir medžiai ir vanduo. Ar yra skiriamos juostose tvenkinių, ežerų ar šlapynių? Aš dar tokių vietų nemačiau. Dėl vabalų deja tos pačios taisyklės irgi reikia ir žolės ir vandens. Jei jau saugome vabzdžius žolė negali būti šienaujama, smulkinama ir paliekama toje pačioje vietoje. Tokia palikta Šienaut žolė neduoda tinkamai kvėpuoti augančios žolės šaknims, žolė džiūsta ir tampa ne tokia patraukli gyventi vabalams. Be to nupjauta žolė didesnių kiekių palikta pievoje pradeda pūti ir kaisti kas vėl nėra natūralus reiškinys ir vabalai gali žūti. Todėl pjaunama žolė turi būti surinkta ir išvežta. Aš bent jau savo rajone nemačiau, kad kas žolę išvežtų.
    Taip, kad visas šitas nešienavimas panašu yra pinigų taupymas.
    Yra šiais laikais kaip kažkas minėjo “vabalų viešbučiai” padaryti iš bambukų, plytų ir pan. Kurie tikrai atstoja žolę. Galima būtų parkuose palikti plotus gyvai gamtai. Ir prižiūrėti pagal visus reikalavimus. Bet tikrai tai ne žiedai ar skiriamosios juostos. Kur pilna dulkių, išmetamųjų dujų, automobilių eismo, įkaitusio asfalto ir pan.

  6. Matilda says:

    Žinių trūkumas apie bioįvairovės nykimą ir to sąsajas su mumis pačiais negali lemti tokių sprendimų-spręsti turi ne gyventojai, o specialistai. Pritariu ir tikiuosi, kad su laiku vis daugiau žmonių tai suvoks.

  7. Jurgita says:

    Laba, O kur pažymėti savo atsakymą? Nerandu pasirinkimo, tad rašau čia: pritariu, jog būtų kuo mažiau šienaujama ir paliekamos natūralios pievos, kur įmanoma ir kiek jų jau belikę mieste…
    Ir saugokime medžius! Nuo dulkių ir betono labiau sirgs visi, žemė taip pat, o nepamirškime, kad joje ir gyvename.

  8. Ramune says:

    O, Dieve, jus gal pamiršote kiek žmonių kenčia nuo alergijos augalams. Dabar ne pandemija, o alergizuotas oras uždarys juos namuose. Siaubas ….

  9. Gabr says:

    Dabar atėjo erkių ekspertų metas.

  10. Julija says:

    Sveiki,
    Viena iš priežasčių kodėl renkuosi miestą gyvenimui yra alergija paprastai smilgai. O tai kaip žinia yra pagrindinė žolė nešienaujamoje pievoje. Bet kokioje rajono gyvenvetėje vasaros pabaigoje visada susergu plaučių uždegimu.
    Be to, man asmeniškai gerokai gražiau ir tvarkingiau mieste atrodo nušienauta pieva ir pasodintos gėlės tam skirtose vietose.
    Taip pat sutinku su nuomone, kad nešienauta pieva yra erdvė kauptis erkėm ir plisti ligom.
    Jeigu norime pasirūpinti vabaliukais, tai galime pasinaudoti kitų miestų pavyzdžiu ir įkurti “vabaliukų viešbučius”. Tokius nedidelius namukus su skirtingom medžio rūšim.
    Jeigu svarbu bitutės, inicijuokite kur nors šalia miesto bityno atsiradimą ir verslas ir sveikata gyventojams.
    Ačiū. Pagarbiai. Julija

    • mem says:

      taip, žmonės turėtų būti pirmoje vietoje. Vabaliukas apsieis, tegu skrenda į mišką. Jei jam grėstų išnykimas, kita kabla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist