Visuomenininkas Andrius Tapinas kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydamas pradėti ikiteisminius tyrimus dėl galimai nusikalstamos veikos Vilniaus miesto, Ignalinos rajono ir Kauno rajono tarybose. A. Tapinas taip pat informavo, kad dėl galimo R. Šimašiaus piktnaudžiavimo kreipėsi į Laisvės partiją, o gauti nauji dokumentai rodo, kad partijai „Vardan Lietuvos“ priklausanti Lazdijų merė Ausma Miškinienė kurą pylėsi keturis kartus per dieną.

„Išsiųsti trys pareiškimai į STT“, – feisbuke pirmadienį rašė visuomenininkas.

A. Tapinas rašo, kad savivaldybės lėšų naudojimo skaidrumo klausimą jis aptarė su buvusiu Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi.

„(…) aiškinomės, kaip ten jis leido mero reprezentacinio fondo lėšas atostogaudamas Prancūzijoje ir pirkdamas kaneles bei tuną. Šimašius aiškino, kad viską vežė į Lietuvą dovanų (trijų savaičių kaneles, nežinau, ar gera mintis) ir nieko nepiktnaudžiavo, nes meras nenustoja būti meru net ir atostogų metu, todėl čia vsio zakono.  Tai ne – Vietos savivaldybių įstatymo 29 straipsnio 2 punktas aiškiai sako, kad „Atostogų metu meras neatlieka mero pareigu“. Vadinasi, Šimašius neturėjo teisės apskritai naudoti mero reprezentacinio fondo. Jau nėra skirtumo, ar pirko kaneles sau, ar vežė į Lietuvą“, – rašė A. Tapinas.

Jis praėjusią savaitę skelbė, kad buvęs meras atostogaudamas Prancūzijoje, dengė patirtas išlaidas reprezentacinio fondo lėšomis.

Dėl šios situacijos jis kreipėsi ir į Laisvės partiją, kuriai R. Šimašius priklauso.

„(…) raštu kreipiausi į Laisvės partijos Etikos ir skaidrumo komisiją prašydamas įvertinti partijos pirmininkės pavaduotojo R. Šimašiaus galimą piktnaudžiavimą ir primindamas, kad jų pačių teigimu: „esant pažeidimui Laisvės partijos narys turi viešai atsiprašyti Laisvės partijos rinkėjų, grąžinti gautus pinigus savivaldybei ir atsistatydinti iš užimamų pareigų“, – rašė A. Tapinas.

Dėl M. Sinkevičiaus kreipėsi į LSDP

Visuomenininkas taip pat turėjo klausimų ir Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP). Kaip teigia jis, politinės organizacijos pasiteirauta dėl vadinamojo „čekiukų“ skandalo epicentre atsidūrusio Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus.

„Pakartotinai kreipiausi raštu į LSDP atsakingąjį sekretorių Justas Pankauskas primindamas, kad jau praėjo penkios dienos, kai jie gavo įrodymą, jog STT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus ir tarybos narių galimai nusikalstamų veikų, ir klausdamas, kada LSDP pagal savo statutą priims sprendimą dėl Sinkevičiaus ir kitų LSDP Jonavos narių narysčių partijoje stabdymo“, – rašė A. Tapinas.

Lazdijų merė kurą pylėsi keturis kartus per dieną

Pirmadienio įrašą jis užbaigė užuomina, kad klausimų kyla ir dėl Lazdijų merės Ausmos Miškinienės veiklos.

„Iš Lazdijų savivaldybės ir Skvernelio partijai priklausančios merės Ausmos Miškinienės gavau dokumentus, kuriuose pašalinti visi tyrimui reikalingi duomenys – paskutiniai kortelių numeriai ir degalinių darbuotojų pavardės. Nenuostabu, turint omeny, kad yra atvejų, kai pati merė pylėsi kurą keturis kartus per dieną. Lazdijams išsiunčiau raštą prašydamas pateikti dokumentus su nepašalintais duomenimis“, – rašė A. Tapinas.

Kaip ELTA pranešė anksčiau, kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminius tyrimus Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių, Kauno miesto bei Šaulių savivaldybėse.

Savo ruožtu tyrimus dėl galimai pažeisto viešojo intereso Pagėgiuose ir Šilutėje pradėjo ir Generalinė prokuratūra. Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo tyrimą dėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

26 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist