Naujienos

Metalo pjovimas lazeriu

Dažnai pasitaikantis klausimas – ar lazeris gali pjauti metalą, ar reikia rinktis tradicinį pjovimo būdą? Su lazeriu galima pjauti ir graviruoti metalą! Tiesą sakant, šiam tikslui dažniausiai naudojami lazeriniai ir plazminiai metalo pjaustytuvai. Tai greitas ir tikslus metalo dirbinių gamybos būdas, kai lakštai arba vamzdžiai yra pjaunami lazeriu suteikiant norimą formą. Tai itin greitas ir tikslus pjovimo būdas.

Pjovimo lazerio universalumas – tobulo dydžio gaminiai

Lazeriu galima išpjauti metalines detales labai tiksliai ir labai greitai, kadangi lazeris su optika yra valdomi kompiuterio, kuriame tiksliai nubraižyta reikiama detalė. Pjovimo lazeriu metu, lazerio gija ištirpina metalą ir taip gaunamas labai tikslus ir švarus gaminio pjūvis.

Pjovimo lazeriu technologija atrasta 1965 metais, kai lazeris buvo pirmą kartą sėkmingai panaudotas išpjauti skylę deimantų staklėse, Amerikoje, Western Electric Engineering Research centre. Technologija labai sparčiai išplito, o 1970-aisiais lazeriais jau buvo pjaustomas titanas aviacijos ir kosmoso tyrimų reikmėms.

 

Kaip veikia metalo pjovimo lazeris?

Uždaroje talpoje lazerio spindulys dideliu tankiu veikia medžiagą, šiuo atveju metalą, tam tikru dažniu, kol medžiagoje atsiranda tarpas – pjūvis.

Pačiame pjovimo įrenginyje yra veidrodžiai arba šviesolaidė optika, kuri surenka ir nukreipia lazerio spindulį, tiksliai sufokusuoja jį į reikiamą pjauti vietą. Priklausomai nuo pjaunamos medžiagos tankio, pjaunant lazeriu įmanoma pasiekti vos 0,1 mm pjūvio plotį!

Pjaunant lazeriu galima pjauti nebūtinai iš lakšto krašto, bet iškart norimoje vietoje, kad ir lakšto viduryje, prieš tai lazerio spinduliu išgręžiant skylutę ir nuo tos vietos tęsiant reikiamą pjūvį.

 

Pagrindinis pjovimo lazeriu trūkumas yra didelis energijos suvartojimas. Be abejo, lazerio energijos suvartojimas ir darbo efektyvumas skiriasi priklausomai nuo lazerio galios ir medžiagos tipo, storio, proceso ir norimo pjovimo greičio.

Kokie pagrindiniai pranašumai pjaunant lazeriu?

Pjauti lazeriu yra lengvesnis procesas nei pjauti mechaniškai pirmiausia todėl, kad nėra dviejų medžiagų sandūros ir pjovimo briaunos. Pjaunant lazeriu pjovimo briaunoje nėra taršos, netikslumo arba deformacijos. Taip pat, metalo pjovimas lazeriu reikalauja labai tiksliai reguliuojamos temperatūros, todėl medžiaga nėra deformuojama. Tačiau tikslumas yra pats svarbiausias aspektas!

Yra keli skirtingi būdai kaip medžiagas pjauna skirtingi lazeriai – garinimas, lydymas, pūtimas, deginimas, terminis šokas, šaltasis pjovimas.

 

Politeca komanda dirba su 4 KW TruLaser fiber lazeriu, kurio pagalba galima išpjauti metalo lakštus (pjovimo zona 1500×3000 mm) ir vamzdžius (iki 3000 mm ilgio) iš įvairiausių metalų, taip pat ir kvadratinius, stačiakampius profilius, kampuočius bei lovius.

TruLaser fiber lazerio spindulys gali perpjauti iki 25 mm storio juodo ir nerūdijančio plieno, aliuminio, žalvario ir vario ruošinius ypač švariai, tad išpjautai detalei papildomas apdirbimas nėra būtinas.

Kokius gaminius galima išpjauti lazeriu?

Metalo gaminiai ruošiami pagal individualius projektus kiekvienam klientui, nesvarbu kiek vienetų gaminsite – ar tai bus vienetinis, ar serijinis gaminys. Lazeriu labai patogu pagaminti didelį kiekį identiškų detalių.

 

Lazeriu galima išpjauti paveikslus, reklamines iškabas, netgi, baldus. Norite gauti daugiau informacijos apie šią paslaugą? Susisiekite su mumis jau šiandien!

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button