Karantino metu, ekstremalioje situacijoje atsidūrė nemažai šeimų, globojamų organizacijos „Gelbėkit vaikus“. Atsiliepdamas į prašymą, Tarptautinis paramos fondas „The Western Union Foundation Lithuania“ padės pasirūpinti 33 tokių šeimų gerbūviu. 

„Gelbėkit vaikus“ globoja 50 vaikų dienos centrų visoje Lietuvoje, kuriuose lankosi per 1000 vaikų. Įvedus karantiną, visi šie centrai buvo uždaryti, o „Gelbėkit vaikus“ darbuotojai ir toliau dirba su tėvais, teikdami psichologinę ir socialinę pagalbą. Šeimose tvyro įtampa, nes tėvai praranda darbus – tai įstumia jas į dar sudėtingesnes situacijas. Papildomų iššūkių kyla ir tiems 20% Lietuvos vaikų, kurie gyvena tik su vienu iš tėvų.

„Lietuvoje nėra daug verslo organizacijų, kurios, nelaukdamos jokių prašymų, prasidėjus krizei, pačios susisiekė ir pasiūlė pagalbą.“ – sako „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė. Pasak jos, „Western Union Foundation Lithuania“ yra vienas iš ištikimiausių rėmėjų. Organizacijų bendravimas prasidėjo tada, kai padalinys Lietuvoje dar nebuvo įkurtas. „Mes kartu dirbame jau daugiau nei aštuonerius metus. Jų įsitraukimas ir sugebėjimas suburti darbuotojus savanorystei yra puikiausias pavyzdys, kaip įmonės prisideda prie to, kad gyventume geresnėje visuomenėje.“.

Sergej Sidorov, „Western Union Foundation Lithuania“ Paramos fondo Lietuvoje prezidentas, sako, jog kompanijos socialinių iniciatyvų tikslas – suteikti galimybę vaikams įgyti išsilavinimą. Šiandieninė situacija yra ekstremali šeimoms, kurias globoja organizacija „Gelbėkit vaikus“ – tėvai praranda darbus, o kartu ir pajamas, skirtas šeimai išlaikyti, pablogėja jų emocinė būklė. Tiesiog iškilo būtinybė užtikrinti šeimoms maisto poreikį, todėl pasiūlėme savo pagalbą ilgamečiams partneriams.“ Pasak fondo prezidento, kompanijos strategija – ilgalaikis bendradarbiavimas su pasirinktais nevyriausybinio sektoriaus partneriais. Jo nuomone, tik tokiu būdu galima pasiekti reikšmingą poveikį.  

Krizė pirmiausia palietė labiausiai pažeidžiamus

„Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė pasakoja, kad regionuose situacija dar blogesnė nei sostinėje. „Viena mama, auginanti penkis vaikus, dirbo pardavėja. Uždarė parduotuvę ir moteris neteko darbo. Šeima turi lėšų, kurių maistui užteks dviem savaitėms, toliau nežinia – sunku tikėtis, kad artimiausiu metu atsiras darbų. Be pagalbos tokios šeimos tiesiog neišgyventų. Kitoje šeimoje, auginančioje keturis vaikus, abu tėvai dirbo, bet prieš pat karantiną tėvą ištiko insultas ir mama turėjo palikti darbą, kad galėtų slaugyti ligonį. Be pagalbos šiai šeimai šiuo metu išgyventi sunkiai įmanoma.“ Organizacijos vadovė pabrėžia, kad tokios istorijos, kaip šios, yra mažesnių Lietuvos miestų ir miestelių kasdienybė, tad padėti šioms šeimoms labai reikia.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist