Lietuvos naujienos

Vilniuje vykusioje „Pramonės dienoje“ tartasi dėl Lietuvos įmonių galimybių prisidėti prie Vokietijos gaminamų „Boxer“

Liepos 28 d.  Vilniuje surengtoje „Pramonės dienoje“ Vokietijos įmonių „Rheinmetall Landsysteme“ GmbH ir „Krauss-Maffei Wegmann GmbH & Co KG“ atstovai Lietuvos įmonėms pristatė galimybes įsitraukti į tiekimo grandines, susijusias su pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ ir jų komponentų gamyba. Susitikimų metu tartasi ir dėl platesnio bendradarbiavimo su  šiomis  Vokietijos  įmonėmis – tiekti paslaugas ir produktus kitoms KMW ir „Rheinmetall“ gaminamoms platformoms ir sistemoms. 

„Ši „Pramonės diena“ vyksta pačiu laiku, Lietuvai planuojant užsakyti daugiau kaip 100-ą papildomų daugiafunkcinių  ratinių šarvuočių „Boxer“. Taip pat tai puiki galimybė Lietuvos pramonei iš pirmų lūpų išgirsti Vokietijos įmonių lūkesčius potencialiems Lietuvos gamintojams bei tiekėjams ir sužinoti apie atrankos procedūras“, – renginio dalyvius sveikindamas sakė krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

V. Semeška pabrėžė, kad Lietuvos įmonių įsitraukimas į tiekimo ir gamybos grandines leistų sklandžiau rūpintis įsigytos technikos aptarnavimu ir remontu visą eksploatavimo laikotarpį, taip pat ugdytų vietinės pramonės kompetencijas ir sukurtų naujas aukštos kvalifikacijos darbo vietas. Taip pat tai būtų didelis postūmis Lietuvos gynybos pramonės vystymuisi ir stiprėjimui.

 

Renginyje dalyvavo Vokietijos įmonių kriterijus atitinkančios ir atrinktos Lietuvos įmonės.

Komponentų gamyba Lietuvoje ir Lietuvos įmonių užmegzti ryšiai yra svarbus žingsnis ateities glaudesniam bendradarbiavimui su pagrindiniais ginkluotės gamintojais ir įsitraukimui į ES ir NATO tarptautines tiekimo grandines.

Birželio pabaigoje Jonavoje buvo įsteigta Vokietijos gamintojų įmonė „Lithuania Defense Services“ (LDS). Ji  teikia logistines ir technines priežiūros paslaugas Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų turimoms kovinėms transporto priemonėms. LDS įsteigė gamintojos „Rheinmetall“ ir „Krauss-Maffei Wegmann“.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button