Pirmadienio pavakarę Vilniaus centre skambėjo nevienareikšmiškai vertinamas šūkis „Lietuva – lietuviams!“ – vyko vadinamosios „Kovo 11-osios Patriotinės Eitynės“. Vienas iš eitynių organizatorių – Gintaras Songaila teigė, kad eitynių metu planuota skanduoti ir „Ukrainaukrainiečiams“, visgi šis šūkis nenuskambėjo.

„Kaip ir kiekvienais metais, tradicinėse eitynėse mėginama pabrėžti, kad tautinė valstybė yra Konstitucinė vertybė, kuri lietuvių tautai yra istoriškai svarbi vertybė. Dėl to tas šūkis „Lietuva – lietuviams“. Ir aš tikiuosi, kad bus skanduojama „Ukraina – ukrainiečiams“. Šiais laikais tie šūkiai yra dar labiau aktualūs dėl karo Ukrainoje, kuris vyksta, nes ukrainiečių tauta gina savo valstybę nuo agresoriaus“, – žurnalistams prieš eitynių pradžią teigė G. Songaila.

Anot policijos šiais metais į eitynes susirinko iki 200 asmenų.

Eitynės vyko ilgamečiu maršrutu per Gedimino prospektą, žygiuojant atkarpa: Katedros aikštėLukiškių aikštė.

Eitynių metu dalyviai skandavo „Lietuva, Lietuva!“, „Lietuva, būk laisva“, „Viens su puse, du su puse graži Lietuva be rusų, kaip gėlelė žydi visada“ ir „Išsaugok lietuvybę“. Buvo išreikšta ir parama Ukrainai, skanduojama: „Šlovė Ukrainai“ ir „Garbė Ukrainai, didvyriams – garbė!“.

G. Songaila taip pat paminėjo, kad eitynių organizatoriai bei dalyviai toliau nepritaria 2022 m. pokyčiams asmenvardžių rašybose.  

„Ši lietuvių kalbos išdavystė lieka mums aktuali. Ir aš manau, kad tie, kurie sulaužė konstituciją, jie nusipelnė atsakomybės. Ir anksčiau ar vėliau tas įvyks. Tai niekur niekas nepasikeitė. Dar daugiau, mėginama visus nelietuviškus ženklus leisti. Tikiuosi, kad Seime nesusidarys dauguma, kuri priims šiuos pakeitimus“, – teigė G. Songaila.

Renginio metu buvo dainuojama: „Bolševikai tegul žino“ ir „Ant kalno mūrai“. Renginio pabaigoje sugiedota Tautiška giesmė.

Šiais metais eitynių dalyviai nešėsi vieną plakatą, kuriame lietuviškai ir ukrainietiškai užrašyta „Už jūsų ir mūsų laisvę“.

Taip pat plazdėjo Lietuvos ir Ukrainos vėliavos, vėliavos su vyčiu, vyčio kryžiumi ir vėliavos su Lietuvos Tautininkų Sąjungos simbolika. Kai kurie dalyviai nešėsi Latvijos, JAV ir Baltarusijos opozicijos vėliavas.

Eitynių metu buvo renkami pinigai Ukrainos kariams. Kaip teigiama organizatorių „Facebook“ puslapyje, šios lėšos bus skirtos Ukrainos 67 mechanizuotajam Taraso Bobaničiaus vardo batalionui.

Žygimantas Šilobritas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

51 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist