Nors jau 23 val. vakaro, tačiau Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punkte pats darbo įkarštis. Lietuvą pasiekė dar trys nuo karo nukentėjusių žmonių šeimos iš Sirijos. Kol suaugusius šeimos narius apklausinėja sienos apsaugos pareigūnai, vaikai susėdę prieglobsčio prašytojų kambarėlyje, laukia savo tėvų krimsdami jiems duotus sausainius ir su nerimu akyse laukia, kas bus toliau.

Tokius vaizdus dažnai tenka matyti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus komandai, kuri jau keletą savaičių oro uoste drauge su sienos apsaugos pareigūnais pasitinka šias į Lietuvą daugiausiai iš Graikijos perkeltas nuo karo nukentėjusias šeimas su mažamečiais vaikais.

Alkani mažyliai

Paprastai perkelti pabėgėliai atvyksta į Vilniaus oro uostą vėlyvais vakarais. Kol tvarkomi dokumentai, priimami prieglobsčio prašymai bei vyksta pirminės procedūros, jie apsistoja prieglobsčio prašytojams įrengtuose kambariuose oro uosto pasienio kontrolės punkte. Visa tai užtrunka keletą valandų ir baigus procedūras, jau naktį, jie keliauja į Pabėgėlių priėmimo centrą Rukloje, kuris taps jų pirmaisiais namais.

Dažniausiai į Vilnių atvyksta šeimos su mažamečiais vaikais, kurie dėl karo buvo priversti palikti savo namus Sirijoje ar Irake.  Mažyliams gali reikėti sauskelnių, šiltų kojinių, kartais jie būna alergiški gaunamam maistui, kartais karščiuoja arba turi kitų specialių poreikių.

Komandoje ir savanoriai

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus komanda yra sudaryta iš su pabėgėliais dirbančių profesionalų bei savanorių – teisininkų ir socialinių darbuotojų. Ši komanda rūpinasi, kad į Lietuvą atvykę žmonės jaustųsi laukiami, mažamečiai vaikai gautų jiems tinkančio maisto bei būtų užimti, kol tėvai dalyvauja pirminėse apklausose. Kilus klausimų, komandos nariai taip pat konsultuoja apie prieglobsčio sistemą Lietuvoje ir atsako į kitus rūpimus klausimus.

„Turbūt svarbiausi šios komandos uždaviniai yra stengtis, kad po kelionės mažieji būtų pamaitinti ir tinkamai aprengti žiemai, o taip pat, kad atvykę žmonės žinotų, jog Lietuvoje yra žmonių ir organizacijų, kuriems jie rūpi ir kurios nori jiems padėti“ – pastebi Pabėgėlių ir migrantų programos vadovė Eglė Samuchovaitė.

Humanitariniai paketai

Pirmas pabėgėliams nuostabą keliantis dalykas nusileidus oro uoste  – pastebėjimas, kad jie nesitikėjo, jog čia bus taip šalta. Todėl Raudonojo Kryžiaus komanda pasirūpina šiltomis kojinėmis ar pirštinėmis mažiesiems perkeltų šeimų nariams. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus krepšelį pažeidžiamiausioms šeimoms taip pat sudaro maisto produktai mažyliams, arbata, užkandžiai, sauskelnės, spalvinimo knygutės su kreidelėmis ar kitos prekės, kurios parenkamos pagal šeimos individualius poreikius.

„Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos Raudonojo Kryžiaus darbuotojams bei savanoriams, kurie padeda pasieniečiams Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punkte pasirūpinti  prieglobsčio prašytojais, – sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pavaduotojas Antanas Montvydas. – Prireikus jie teikia humanitarinę pagalbą  pažeidžiamiausioms žmonių grupėms, kuri  būtina siekiant išlaikyti prieglobsčio prašytojų žmogišką orumą“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.