Vilniuje jau įpusėjo dienos stovyklos, skirtos Ukrainos vaikų integracijai. Jas organizuoja labdaros ir paramos fondas „SOS vaikų kaimai“. Pasak fondo atstovų ir stovyklos rėmėjų, turiningos stovyklos leidžia Lietuvoje prisiglaudusiems Ukrainos vaikams bent trumpam užmiršti kraupius karo vaizdus ir padeda integruotis į Lietuvos bendruomenę.

Žaidimais skatinama ne konkuruoti, o pažinti vieni kitus

Labdaros fondo projektų vadovė Justina Kirdeikė pasakojo, kad dienos stovyklos „SOS vaikų kaime“ įgavo tikrą pagreitį – vykdomos komandinės ir kūrybinės veiklos lauke, o į dienos stovyklas kiekvieną savaitę susirenka bent 30 dalyvių. Iš viso tokių stovyklų per visą vasarą bus surengta net 20, jos vyksta vieną arba du kartus per savaitę.

„Šios dienos stovyklos daugiausiai skirtos ukrainiečių vaikų integracijai, tačiau, kad integracija vyktų dar sparčiau, priimame ir Lietuvos vaikus. Vaikų stovyklose vykdomos veiklos pagal programą „Žaidimai kitaip“. Tai reiškia, kad vietoje varžymosi tarpusavyje ir konkurencijos skatiname pagarba grįstą dvišalę draugystę. Visos veiklos parinktos siekiant kuo geriau pažinti vieni kitus – tyrinėjame Lietuvos gamtą, lyginame Ukrainoje ir Lietuvoje augančius medžius, susipažįstame su abiejų šalių istorija ir geografija, ieškome skirtumų ir panašumų,“ – atskleidė „SOS vaikų kaimų“ atstovė.

Šeimoms teikiama visapusiška pagalba

Viena iš stovyklos organizatorių, „SOS vaikų kaimų“ kokybės ir proceso vadovė Lina Kėželytė teigė, kad dienos stovyklų metu planuojama aplankyti muziejus ir kitus Vilniaus lankytinus objektus. Lietuvoje prisiglaudę ukrainiečiai vaikai turės galimybę pamatyti ir išgirsti istorijas apie Vingio parką, Reformatų skverą, Bernardinų sodą. Tikimasi, kad vaikai galės aplankyti ir Vilniaus miesto savivaldybę, Vilniaus universitetą ir net Prezidentūrą. „Net neabejojame, kad gryname ore praleistas laikas, nauji draugai ir susipažinimas su įdomiąja Vilniaus istorija leis vaikams drąsiau jaustis naujame mieste. Džiaugiamės, kad padedant rėmėjams ir geros valios žmonėms galime ne tik organizuoti stovyklas, bet ir padėti nuo karo nukentėjusioms Ukrainos šeimoms: teikiame kokybišką apgyvendinimą, kasdienę humanitarinę pagalbą maistu, vaistais, higienos priemonėmis, taip pat teisinę, psichologinę pagalbą bei konsultacijas dėl įsidarbinimo,“ – pasakojo L. Kėželytė.

Stovykloms piniginę paramą skiria socialiai atsakingi verslai

Lietuvoje prisiglaudusiems ukrainiečių vaikams pagalbos ranką ištiesia ir verslai, tarp jų – prekybos slėnis „Nordika“, įsikūręs Vilniuje, Vikingų g. 3. „Nordikos“ atstovė Indrė Makauskaitė pasidalijo, kad būti socialiai atsakingiems turėtų būti kiekvienos šiuolaikinės organizacijos vertybė. „Atsigręžti į silpnesniąją visuomenės grandį ypač reikalinga šiuo neramiu laikotarpiu, kai vis labiau auga visuomenės vertybės ir gyventi vieningoje bendruomenėje tampa vis svarbiau. Pasirinkdami finansiškai padėti Ukrainos vaikams, norime geru pavyzdžiu užkrėsti kitas organizacijas. Labai tikimės, kad dienos stovyklos padės bent trumpam užsimiršti apie gimtinėje esamą siaubingą situaciją. Kadangi vaikai yra ypatingai pažeidžiami ir tuo pačiu yra visų mūsų ateitis, jiems reikia skirti gerokai daugiau dėmesio. Net neabejojame – edukacinės veiklos bus puiki priemonė vaikams atrasti savo stipriąsias puses, o tuo pat metu jie susipažins ne tik vienas su kitu, bet ir su mūsų gražia šalies gamta, palygins ją su sava bei atras naujų pramogų,“ – džiaugėsi I. Makauskaitė ir pridūrė tikinti, kad specialiai rengiamos vasaros stovyklos dar labiau suvienys Lietuvos ir Ukrainos vaikus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist