Lietuvos naujienos

Valstybės pažinimo centrui perduotas Lietuvos nacionalinis atlasas

Vakar  Valstybės pažinimo centrui Nacionalinės žemės tarnybos direktorius Laimonas Čiakas perdavė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui išleistą Lietuvos nacionalinio atlaso III tomą. Dovaną priėmė Respublikos Prezidento kanceliarijos kancleris Giedrius Krasauskas.

Nacionalinės žemės tarnybos užsakymu sudarytas ir išleistas Lietuvos nacionalinio atlaso III tomas yra skirtas Lietuvos teritorinei, demografinei, socialinei, ekonominei ir kultūrinei būklei ir raidai. Lietuvos nacionalinio atlaso sudarymo darbus atliko Vilniaus universiteto mokslininkai.

Nacionalinis atlasas yra svarbi valstybės įvaizdžio dalis. Sprendžiant valstybės raidos strateginius klausimus, šalies įvaizdžio pasaulyje formavimo uždavinius, nacionalinis atlasas yra vienas iš kertinių leidinių, teikiančių apibendrintą objektyvią informaciją apie įvairiausias valstybės gyvavimo ir veiklos sritis.

 

„Tai, kad turime Lietuvos nacionalinį atlasą, rodo, jog valstybė sugeba kompleksinius duomenis apie savo valstybę teikti geografiškai. Atlasas, kaip sisteminės informacijos apie valstybę rinkinys, yra svarbi ir reikalinga pažintinė ir mokymo bei švietimo priemonė. Be šios informacijos negalėtų būti užtikrintas ir kokybiškas valstybės planavimas ir valdymas“, – sako NŽT direktorius Laimonas Čiakas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button