„Žuvėdra tapo pasaulio šokių čempionais. Brazilijoje niekad nemačiau šokančios žuvėdros,“ – sako brazilė Monica. Šis, ir dar 29 mūsų šalies pasiekimai nuskamba vaizdo įraše, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti. 

Lietuvos pergalės nuskambėjo pačiose įvairiausiose pasaulio vietose: Argentinoje, Brazilijoje, Bulgarijoje, Čilėje, Ekvadore, Graikijoje, Indonezijoje, Italijoje, Kinijoje, Kolumbijoje, Kroatijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Maroke, Rumunijoje, Rusijoje ir Ukrainoje

Linkėjimus Lietuvai žmonės siuntė ir iš miestų šurmulio, ir iš laukų ramybės. Filmavosi prie upių ir vandenynų. Tiesa, iš Kinijos sveikinimus siuntęs Zhang dėl šalyje paskelbto karantino nusifilmuoti galėjo tik savo namuose. Zhang pasidžiaugė tuo, kad 1994 metais Jurgis Kairys tapo pasaulio akrobatinio skraidymo čempionu. 

Nepaisant skirtingų gyvenamųjų vietų, visi šie žmonės yra kolegos hostingo paslaugas teikiančioje įmonėje „Hostinger“. Kompanijos valdybos pirmininkas Arnas Stuopelis džiaugiasi savo komanda: „Šis sveikinimas – nuostabus komandinio darbo pavyzdys. Kolegos iš skirtingų pasaulio šalių patys ieškojo lietuviškų įvykių, kurie jiems atrodė reikšmingi. O lietuviai padėjo tuos įvykius išversti ir netgi mokino, kaip ištarti. Vaizdo įraše pasirodo 30 veidų, bet tai kur kas didesnės komandos draugystės ir darbo rezultatas.“

Tarptautinė komanda Lietuvą sveikino ir anksčiau. Minint Lietuvos 101-ąjį gimtadienį, jie Lietuvai skyrė 101 sveikinimo žodį. Šiemet vaizdo įrašas turi kur kas daugiau žodžių. Jame kiekvieniems atkurtos nepriklausomybės metams pristatoma po pergalę, o tai leidžia tarsi iš šono pažvelgti, kokie pastarųjų trisdešimties metų įvykiai užsieniečiams pasirodė ryškiausi. 

Nugrahanto iš Indonezijos pasakoja apie savo pasirinkimą: „Ieškodamas informacijos apie Lietuvą 1999-aisiais, pamačiau, kad tais metais „Žalgiris“ tapo Eurolygos čempionais. Nors Indonezijoje futbolas ir  badmintonas populiaresni už krepšinį, ši „Žalgirio“ pergalė man pasirodė ypatinga, tad ją ir pasirinkau.“

Užsieniečiai pastebėjo ne tik Lietuvą, bet ir lietuvius. Išskyrė Mirgą Gražinytę – Tylą ir jos tapimą Birmingemo simfoninio orkestro muzikos direktore. Žavėjosi Rūtos Meilutytės olimpiniu auksu, laimėtu kai jai tebuvo penkiolika. Taip pat nuskambėjo rašytojos Rūtos Šepetys vardas. Vilmos Rimšaitės BMX laimėjimai. Nicola iš Italijos paminėjo Arūno Matelio filmo „Prieš parskrendant į žemę“ premjeros datą.

„Įdomu tai, kad kai šį sveikinimą po montažo pamatėme patys, pradėjome diskutuoti apie vieni kitų pasirinktus įvykius. Žmonės ėmė siūlyti vis kitas, jų nuomone dar didesnes pergales. Bet galiausiai nutarėme, kad mūsų įspūdžių į vieną filmuką nesudėsime, tad palikome tas pergales, kurios į galva šovė pirmiausia,“ – sakė kolumbietis Gustavo.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist