Vilniaus miesto savivaldybė šįmet ir vėl jungiasi prie pasaulinės akcijos „Žemės valanda“ – po savaitės, kovo 25 d. 20.30 val. vienai valandai išjungs Katedros aikštės, Vrublevskio g., Šventaragio g., Arkikatedros, Rotušės, Seimo rūmų, M. Mažvydo bibliotekos ir Trijų Kryžių paminklo apšvietimą.

„Vilnius yra žalias miestas – net pusę jo teritorijos sudaro parkai ir žaliosios erdvės. Kviečiu visiems kartu saugoti žaliąjį Vilnių – dažniau pagalvoti apie alternatyvias transporto priemones, trumpus atstumus įveikti pėsčiomis ar dviračiu. Jau atnaujinome daugiau kaip 6 kilometrus dviračių takų, o per šiuos ir kitus metus nutiesime dar 25 kilometrus naujų. Rūpinamės ir pėsčiaisiais – pernai įrengėme 9 km naujų ir sutvarkėme 3 km nusidėvėjusių šaligatvių“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šiandien prasidėjo Žemės dienai paminėti renginiai – prie savivaldybės, Europos aikštėje miesto meras iškėlė Žemės vėliavą. Darželinukai kartu su pradinukais parodė teminę inscenizaciją, skirtą parodyti, kokia reikalinga ir reikšminga žemė yra ateities kartoms.

Kitą antradienį, kovo 21 d., Vilniaus miesto savivaldybėje vyks konferencija – „Visuomenės aplinkosauginio ugdymo įžvalgos“, o kovo 23 d. – seminaras pedagogams „Žaliosios edukacinės erdvės – įvairovė ir darna“.

Sostinės ugdymo įstaigose taip pat vyks Žemės dienos minėjimai, šiai datai skirtos pamokos. Kai kurių įstaigų mokiniai ir pedagogai įsijungė į renginį „Šokis Žemei“, kurio generalinis globėjas yra asociacija „Gyvoji planeta“.

Pasak organizatorės Onos Motiejūnaitės, ši diena yra svarbi tuom, kad atkreipiamas dėmesys į mūsų visų namus – Žemę, pabrėžiama, jog būtina ja rūpintis, saugoti bei tausoti.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.