Seimas po pateikimo pritarė Kultūros ministerijos parengtiems Baudžiamojo ir Administracinių nusižengimų kodeksų pataisų projektams, kuriais siekiama stiprinti autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugą, mažinti neteisėtą turinio naudojimą, ypač elektroninėje aplinkoje, skelbiama Kultūros ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Pridedama, kad dabartinė teisinė bazė, numatanti atsakomybę už autorių ir gretutinių teisių pažeidimus, nepakankamai pritaikyta elektroninei aplinkai. Neteisėtas kūrinio ar gretutinių teisių objekto viešas paskelbimas internete šiuo metu nėra Baudžiamojo kodekso 192 straipsnio sudėties dalykas, nors daugiausiai neteisėtas turinys naudojamas internete, todėl pataisų projektu nustatoma baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą kūrinio ar gretutinių teisių objekto padarymą viešai prieinamą kompiuterių tinklais (internete).

Pranešama, kad administracinių nusižengimų kodekso pataisų projektu taip pat praplečiamos Lietuvos radijo ir televizijos komisijos funkcijos ir suteikiami įgaliojimai surašyti administracinio nusižengimo protokolą, nustačius administracinį nusižengimą elektroninėje erdvėje pagal kodekso 122 straipsnį. Šis pakeitimas sumažins teisėsaugos institucijų darbo krūvį.

Pasak ministerijos, pataisos turėtų pagerinti sąlygas kultūros ir kūrybinėms industrijoms, o legalaus turinio vartojimas internete – sukurti inovacijoms ir kūrybai palankią ir saugesnę terpę. Kartu turėtų didėti legalių literatūros, mokslo ar meno kūrinių, gretutinių teisių objektų naudotojų skaičius. Esant stipriai intelektinės nuosavybės apsaugai, bus sudarytos palankesnės sąlygos pritraukti inovacijomis grindžiamus verslo modelius, paskatinti kultūrinių ir kūrybinių industrijų rinką – dėl to didės autorių ir atlikėjų pajamos bei motyvacija.

Baudžiamojo ir Administracinių nusižengimų kodeksų pataisų projektai suderinti su kolektyvinių teisių administravimo asociacijomis LATGA, AGATA ir AVAKA, Intelektinės nuosavybės apsaugos centru (INAC).

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.