Lietuvos naujienos

Seimas pritarė: nuo metų vidurio didės pensijos

Jau liepos mėnesį senjorus pasieks didesnės socialinio draudimo bei valstybines pensijos – Seimas pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui jas didinti nuo šių metų birželio 1 dienos. Tikimasi, kad tai sušvelnins augančių kainų ir paslaugų poveikį labiausiai socialiai pažeidžiamiems žmonėms.

 Siekiame apsaugoti pažeidžiamiausias visuomenės grupes, kai dėl Rusijos karinės agresijos rinkose sparčiai kyla energijos išteklių ir maisto kainos, o ateities tendencijos yra sunkiai prognozuojamos. Šiandien ypač svarbu apsaugoti sunkiausiai besiverčiančių šalies gyventojų pajamas, tačiau nepažeidžiant dabar galiojančios tvarios pensijų indeksavimo sistemos. Tikiu, kad nuo birželio 1 padidintos pensijos padės Lietuvos pagyvenusiems žmonėms įveikti sudėtingą kainų kilimo laikotarpį“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Nuo 2022 metų vidurio vidutinė socialinio draudimo senatvės pensija pasieks apie 482 eurus (padidės apie 22 eurais), o turint būtinąjį stažą – 510 eurų (padidės apie 25 eurais). Vidutinės netekto darbingumo socialinio draudimo pensijos, priklausomai nuo asmenims netekto darbingumo lygio, papildomai didės nuo 10 iki 21 euro. Socialinio draudimo bazinė pensija sieks 225,84 Eur, o pensijų apskaitos vieneto vertė – 4,94 Eur.

 

Nuo vasaros karių ir pareigūnų valstybinės pensijos padidės 5 proc. Dešimtadaliu ūgtels pirmojo ir antrojo laipsnių pensijos, tiek pat procentų didės ir mokslininkų bei nukentėjusių asmenų pensijos.

 KADA DIDESNĖS PENSIJOS PASIEKS ŽMONES?

Ir socialinio draudimo pensijos, ir valstybinės pensijos bus pradėtos indeksuoti jas mokant už birželio mėnesį. Didesnės socialinio draudimo pensijos bus pradėtos mokėti ne vėliau kaip 2022 m. liepos mėnesį išmokant kartu nepriemoką, jeigu tokia susidarys. Didesnės valstybinės pensijos taip pat būtų pradėtos mokėti 2022 m. liepos mėnesį.

Įvertinus socialinio draudimo pensijų gavėjų skaičiaus pokyčius, šių pensijų papildomam indeksavimui papildomai reikės apie 53 mln. eurų „Sodros“ biudžeto ir 52,4 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

 

Papildomam valstybinių pensijų indeksavimui prireiks beveik 5 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
BÉDŽIU ŠALIS

Estijoje pensijos jau apie 650 EUR o Lietuva kaip visad velkasi toli subinej….apgailėtina šalis…keliai sugriuvę, gatvės Vilniuje kaip po karo…namai nerenovuoti…viskas sugriuvę suluze bet svarbu pasakyti —MES DAR TAIP GERAI NIEKAD NEGYVENOM…o tas gerumas kame ? 400 EUR pencija pakelta 25 EUR????

Audrius

Iki šiol negaliu suprasti, kodėl su kiekvienu pensijų didinimu vis didinama atskirtis tarp gaunančių didesnes ir gaunančių mažesnes pensijas? Tarkim, padidino vidutiniškai 25 eurais, tai vieni gaus 35, o kiti 15 eurų daugiau ir taip tęsis tol, kol gaunantieji mažesnes pateks į skurstančiųjų būrį…. O juk deklaruojama, kad pensijos keliamos siekiant švelninti infliacijos pasekmes ir kainų kilimą ir t.t. Bet gi kainos kyla visiems vienodai ir tai nepriklauso nuo individo gaunamos pensijos, tad būkit malonūs ir kelkite pensijas visiems vienodai ir nežiūrėkite, kas kokią jau gauna… Kitu atveju, tai galima būtų įvardinti kaip genocidą….

Barbarai

Kad jus sau taip algas keltumėte 🤢

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button