Nuo šiol visi einantys į vairavimo teorijos egzaminą „Regitroje“ bus privalomai tikrinami metalo detektoriais. „Regitra“ skaičiuoja, kad per pastaruosius trejus metus sučiupta beveik pusšimtis sukčiavimo atvejų, kai laikyti egzaminą buvo bandoma su draudžiama įranga. Būta ir tokių atvejų, kai egzaminą bandė laikyti kitas asmuo.

Kaip atrodys jaunųjų vairuotojų patikrinimas metalo detektoriumi ir kokios pasekmės bandantiems sukčiauti, komentavo „Regitros“ korupcijos prevencijos pareigūnas Edmundas Bogavičius.  

– Kaip žmonės bando sukčiauti? Su kokia pagalba?  

– Dalis žmonių ateina tikrai išmokę ir nusiteikę egzaminus išlaikyti savo jėgomis, tačiau dalis pasidabinę įranga. Tai – telefonai, kurie palaiko ryšį, ausinės ir vaizdo kamera, kuri transliuoja vaizdą iš ekrano tam, kad tretieji asmenys galėtų suteikti pagalbą ir pasakyti teisingus atsakymus. Tuo tikslu atnaujinome egzaminų vykdymo tvarką ir įteisinome metalo detektorių naudojimą, kad mūsų darbuotojai lengviau galėtų atpažinti, ar klientai turi neteisėtų daiktų. Darbuotojai gali paprašyti parodyti, ar drabužiuose, ar po jais nėra paslėpta neteisėtų daiktų.  

Visais atvejais skatiname atvykusius klientus brangesnius daiktus palikti namuose, nes juos prašysime palikti spintelėse. Tai – viršutiniai rūbai, didesni papuošalai, mobilieji telefonai, laikrodžiai.

– Tikrinate jau nuo sausio pabaigos. Žmonės yra patikrinami nuo galvos iki kojų?  

– Ruošiantis egzaminui pirmiausiai kviečiame su savimi nepasiimti brangių daiktų, nes juos paprašysime palikti spintelėse. Reikia atsiminti, kad tiek telefonai, tiek laikrodžiai, tiek viršutiniai rūbai, ar didesni papuošalai tikrai turėtų būti paliekami spintelėje. Užėjus į teorijos klasę, mūsų darbuotojas su metalo detektoriumi patikrina iš priekio ir nugaros, prašo pakelti rankas. Jeigu kyla įtarimų, kad vienoje ar kitoje vietoje yra draudžiamų daiktų, darbuotojas paprašo parodyti, kas ten signalizuoja. Dažnu atveju būna užmiršti raktai ar piniginė, kurioje yra monetų, todėl tokius daiktus paprašome pasidėti į spintelę.  

O tais atvejais, jeigu asmuo atsisakys būti patikrinamas, jam yra neleidžiama laikyti egzamino. Jeigu patikrinimo metu bus nustatyta, kad su savimi turėjo draudžiamos įrangos, jam bus uždėtas apribojimas vienus metus laikyti egzaminą.  

– Kiek jau pagavote nuo sausio pabaigos?   

– Aišku, mūsų didžiausias lūkestis, kad taip nusiteikusių nebūtų ir ateitų išlaikyti savo žiniomis. Šiuo metu tai veikia prevenciškai, nes žinia, kad mūsų darbuotojai atlieka patikrinimus, sklinda greitai ir būsimieji vairuotojai tarpusavyje dalijasi ta informacija. Šiuo metu neturime ir tikiuosi, kad artimiausiu metu neturėsime, o turėsime sąžiningai išlaikančius egzaminus. 

– Bet, matyt, jeigu nusprendėte imtis tokių priemonių, matėte reikalą? Visai nemažai ateidavo norinčių sukčiauti? 

– Vien per praeitus metus mūsų darbuotojai pagavo 22 asmenis, kurie atvyko su draudžiama įranga. Matėme, kad vyksta didelė emigracija iš atskirų rajonų, važiuoja į kitus miestus laikyti egzaminus. Tačiau mūsų darbuotojai yra mokomi, budrumo tikrai yra ir jie turi tų įgūdžių, kaip atpažinti, nes metalo detektorius nėra panacėja, yra ir kitos priemones, todėl darbuotojai stebi ir viso egzamino metu.  

Kopijuoti, platinti, skelbti LNK.lt turinį be LNK.lt raštiško sutikimo draudžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

49 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist