Savo penktąjį sezoną pradedantis, visuomenės pripažinimą ir jau ne vieną apdovanojimą pelnęs socialinis projektas “Susitikim, mieli senjorai” jungiasi prie šalies „Ankstukų“ bendruomenės ir kartu su partneriu Gintarine vaistine megs specialias kojinaites anksčiau laiko gimusiems kūdikiams. Projekto organizatoriai kviečia visus vyresnio amžiaus žmones laiką namuose praleisti prasmingai ir savo mezginiais bei šiluma sušildyti į pasaulį paskubėjusius ateiti mažylius.

“Turbūt pati geriausia ta veikla, kuri duoda naudą kitiems ir jeigu gali dalintis gražiais ir gerais dalykais – kažką darai teisingai ir prasmingai. Mūsų organizuojamo projekto tikslas – nemokami užsiėmimai vyresnio amžiaus žmonėms. Viena tokių veiklų – senjorų mezgimo užsiėmimai. Mūsų šalies senjorai savo rankomis gali numegzti neįtikėtinai gražius dalykus, tačiau problema ta, kad šiais mezginiais jau dažnai būna apdalinta visa plati giminė. Todėl tam, kad nešvaistytų nei į mezginius įdedamos begalinės meilės, kruopštumo, darbui skiriamo laiko, nei medžiagų, pasitarę su savo projekto bendruomene sukūrėme labai prasmingą tikslą. Pačių projekto dalyvių iniciatyva, mūsų projekto suburta mezgėjų komanda nuo kovo mėnesio, kartu su mokytojais bei šio projekto globėjais Gintarine vaistine megs specialias kojinaites anksčiau laiko gimusiems mažyliams. Pasirašėme bendradarbiavimo sutartį bei nuo šiol – maža dalimi prisidėsime prie „Ankstukų“ veiklos”, – naujais projekto “Susitikim, mieli senjorai” planais dalinosi projekto “Susitikim, mieli senjorai” komunikacijos vadovė Greta Šukytė.

Lietuvoje per metus gimsta maždaug pusantro tūkstančio mažylių, kurie į pasaulį ateina anksčiau nei planuota. Neišnešiotas Lietuvoje gimsta kas dešimtas kūdikis. „Ankstukai“ – pirmas paramos projektas Lietuvoje, globojantis anksčiau laiko gimusių kūdikių šeimas. Projekto suburta bendruomenė teikia gyvybiškai svarbią medicininę įrangą, psichologinę pagalbą, paramą daiktais ir kitą svarbų palaikymą.

„Mažiausi Lietuvos kūdikiai kasdien stoja į kovą už gyvybę – gimsta itin trapūs, paprastai patys negali kvėpuoti. Anksčiau laiko gimusio kūdikio gyvenime svarbus kiekvienas priaugtas gramas ir centimetras. Šie iššūkiai būtų neįveikiami be profesionalių medikų priežiūros, tėvų meilės ir kiekvieno iš mūsų palaikymo. Finansinė parama padeda aprūpinti gyvybiškai svarbia medicinine įranga, suteikti psichologinę pagalbą, o emocinis palaikymas, kiekvienas geras linkėjimas – ne mažiau reikalingi. Ankstukams ir jų šeimoms be galo svarbu jausti, kad šioje kovoje jie ne vieni. Todėl itin džiugu, kad savo pagalbą mums pasiūlė ir Lietuvos senjorai. Itin mažos megztos kojinaitės lydi ankstuką jo kovoje nuo pirmųjų dienų, o dabar mažylį šildys ne tik pats daiktas, bet ir graži bei prasminga jo idėja“, – kalbėjo paramos projekto „Ankstukai“ vadovė Asta Speičytė-Radzevičienė.

Šią „Susitikim, mieli senjorai“ ir „Ankstukų“ iniciatyvą globoja vienas didžiausių Lietuvoje vaistinių tinklas Gintarinė vaistinė, kuri savo veikloje taip pat deklaruoja senjorų užimtumo mūsų šalyje svarbą bei reikšmę.

„Džiaugiamės galėdami būti šios gražios iniciatyvos dalimi. Tiek senjorams skirtas projektas, tiek ankstukų bendruomenės puoselėjimas – labai svarbūs mūsų visuomenei. Esame laimingi galėdami būti šių dviejų ir itin prasmingų projektų jungtimi. Visi kartu nuveiksime ne tik prasmingą, bet ir itin reikalingą darbą mūsų visuomenei. Nemaža dalis Gintarės vaistinės klientų – vyresnio amžiaus žmonės. Esame labai dėkingi jiems už pasitikėjimą, bet tuo pat metu jaučiame ir didžiulę atsakomybę – juos išklausyti, kaip įmanoma labiau padėti įsitraukti į visuomenei naudingą veiklą. Esame socialiai atsakinga įmonė ir manome, kad tokie projektai įkvepia mus visus aplinkui. Vyresnio amžiaus žmonės gali perduoti savo šilumą, tikėjimą, palaikymą mažiausiems mūsų šalies mažyliams bei jų artimiesiems tikrai sunkią jų gyvenimo akimirką. Viskas atrodo daug lengviau, kai šalia – nuoširdus ir tikras palaikymas“, – kalbėjo generalinė „Gintarinės vaistinės“ direktorė Rūta Bagdonavičienė.

Projekto „Susitikim, mieli senjorai“ organizuojami mezgimo užsiėmimai kol kas vyks nuotoliniu būdu kartą per savaitę. Vėliau planuojama, kad užsiėmimai persikels į gyvus susitikimus. Visą reikiamą informaciją, siūlus, patarimus bei pamokas Vilniuje ir Kaune suteiks projekto „Susitikim, mieli senjorai“ organizatoriai. Jeigu gyvenate kitame mieste, tačiau Jums priimtina mūsų idėja ir savo darbu norite prisidėti prie jos – kviečiame susisiekti su projekto organizatoriais ir aptarti prisijungimo prie projekto galimybes. Registracija ir daugiau informacijos vyksta projekto telefonu 860336266.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist