Varvekliai daro vis daugiau žalos ir kelia pavojų praeiviams. Po to kai savaitgalį Vilniuje krentantis ledo luitas sužalojo moterį, pradėta tikrinti pastatų būklė. Iš viso savaitgalį gauta daugiau nei 12 pranešimų apie varveklius. Nukentėjusieji dėl žalos atlyginimo gali kreiptis į teismą arba tikėtis papildomos išmokos iš savo draudikų.

Tai lyja, tai sninga. Prasidėjęs atodrėkis kelia pavojų gyventojams ir papildomų atsakomybių pastatų savininkams. Taip apjuostas pastatas perspėja praeivius dėl galimų sniego sankaupų ar ledo.

Raginimą pasirūpinti saugumu ir nudaužyti varveklius Vilniaus savivaldybė išplatino po to, kai penktadienį miesto centre moterį sužalojo užkritęs ledo luitas.

Policija dar nepriėmė sprendimo, ar bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, nes yra atsižvelgiama į patirtus sužalojimus, jeigu policija nepradės ikiteisminio tyrimo, tada savivaldybės administracija savo nuožiūra pradės administracinę bylą“, – LRT sake Tauras Varenbergas, Vilniaus savivaldybės Statinių poskyrio vedėjas.

Užtikrinti pastatų saugumą privalo namų savininkai, juos administruojančios bendrovės, daugiabučių bendrijų pirmininkai. Jeigu jie nesutinka atlyginti žalos, nukentėjusieji gali kreiptis į teismą. 

„Tokios kompensavimo sistemos kaip ir nėra, iš ties dėl to įvykio, kur atsitiko šeštadienį, tai yra penktadienio vakarą, tai sukrėtė labai smarkiai mūsų Senamiesčio ūkio kolektyvą ir mes jau kreipėmės, susisiekėme su nukentėjusios sūnumi, pasiūlėme visokeriopą pagalbą jiems“, – sake K. Vanagas, „Senamiesčio ūkio“ vadovas.

Pasak draudikų asociacijos, papildomas išmokas tiek sveikatos sutrikdymo, tiek, pavyzdžiui, automobilio sugadinimo atveju, gali tikėtis apsidraudusieji nuo  nelaimingų atsitikimų. Tokios išmokos gali siekti nuo kelių šimtų, iki kelių tūkstančių eurų.

„Jeigu žmogus yra apsidraudęs nelaimingų atsitikimų draudimu, tada jam draudimo kompanija išmokės išmoką, kita vertus verveklis gali pridaryti žalos ne tiktai žmogui, bet ir automobiliui ir mes irgi fiksuojame atvejus, kada vairuotojai kreipiasi, kai varvekliai sugadina automobilius, jiems irgi yra išmokama išmoka“, – sakė Andrius Romanovskis, Draudikų asociacijos direktorius.

Jei pastatų saugumas nėra užtikrinamas, gali grėsti bauda iki pusantro tūkstančio eurų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist