Seimas galutinai uždraudė automobilių keleiviams mašinoje gerti alų, degtinę ar vyną, taip pat salonuose vežtis atidarytus alkoholinius gėrimus. Nors šis draudimas galiojo ir anksčiau, tvarka buvo skylėta, dėl to policija galėjo bausti tik vairuotojus.

Seimas sugriežtino Administracinių nusižengimų kodeksą. Jei kelionės automobiliu metu norėsite atsigaivinti skardine šalto limonado ir sėdėsite keleivio vietoje, į jus policija dėmesio nekreips. Tačiau jei vaisvandenį pakeis alus, pareigūnai jus galės nubausti bauda iki 140 eurų. 

Pagal naujas pataisas, nei vairuotojai, nei keleiviai negalės gerti degtinės, alaus, vyno ar kito alkoholio, jo laikyti ir gabenti atidarytoje pakuotėje automobilio salone. Šis reikalavimas negalios transporto priemonių keleiviams tik tada, jei salonas yra atskirtas nuo vairuotojo, pavyzdžiui, limuzinuose, autobusuose.

Štai kaip tokį sprendimą vertino gyventojai: „Mūsų Seimas apskritai nieko nesugeba normalaus priimti, žmoniško, kad žmonėms būtų nauda. Jie prisiima, kad tik daugiau į biudžetą surinkti pinigų ir kad turėtų iš ko vogti. <…> Už vairo gal 40 metų ir jokios problemos nebuvo. <…> Ir vežioti, ir ant pečių nešioti. <…> Girtas žmogus, jei jis važiuoja, jį džiovina, gali atsigerti alaus, jis nieko vairuotojui netrukdo.“

„Gal pagunda ir kyla kažkokia vairuotojui, jeigu gale kažkas baliavoja, tiesiog 50 ant 50.“

„Apskritai tas polinkis dabar viską bausti, griežtinti viską reguliuoti, galbūt viskas yra šiek tiek perteklinis. <…> Jeigu vairuotoją trikdo keleivis su atidarytu alkoholio buteliu, negerai tam vairuotojui.“

„Kuo mažiau alkoholio mašinoje bus, tuo visiems geriau.“

„Nesąmonė, prie ko čia keleivis. <…> Man netrukdo, gal dėl to, kad labai nevežioju keleivių: važinėju viena arba su draugu.“

„Tai aišku, yra tam tikros vietos namie, jeigu norit, gerkit.“

„Bus galima bausti tiek vairuotojus, tiek keleivius. Jeigu tokį pažeidimą daro keli asmenys, tai visi tie asmenys bus baudžiami. Ypač jaunimas, iš vasaros laikų, atsidarę langus, išlindę pro langus vartoja alkoholinius gėrimus, trukdo vairuotojui, neleidžia jam susikaupti“, – teigė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Jei tvarką pažeidinės tik keleiviai, vairuotojas baudžiamas nebus. Lietuvoje jau anksčiau galiojo šis draudimas, tačiau kodeksas buvo skylėtas, realybėje neveikė: buvo galima nubausti tik vairuotojus ir tik simboline, dešimties eurų bauda.

„Anksčiau buvo galima bausti tik vairuotoją ir vairuotojai dažnai ginčydavo tokį pažeidimą. Sakydami, kad aš nemačiau, negalėjau daryti įtakos, buvau susikoncentravęs į vairavimą“, – kalba R. Matonis.

Pirmą kartą nusižengus, policija išrašys baudą nuo 40 iki 100 eurų. Dar kartą nusižengus suma didės, bauda sieks nuo 100 iki 140 eurų. Už kodekso pakeitimus vieningai balsavo tiek valdantieji, tiek opozicija.

„Policijos pareigūnai kasdien matantys tuos eismo įvykius, kai nuo alkoholio  vartojimo arba apsvaigimo alkoholiu, žūsta keleiviai, žūsta visiškai nekalti žmonės, kreipėsi su prašymu užlopyti tas spragas, kurios šiandien yra. Kad važiuojant transporto priemone keleiviai nepiktnaudžiautų alkoholiu, sulauktų stalo, vietos, kurie galės paskanauti. Taip neįtakotų vairuotojo negundytų jo paragauti vieną kitą gurkšnelį“, – kalba Seimo narys, konservatorius Vilius Semeška.

Girtų vairuotojų sukeltos avarijos per dažnai baigiasi tragiškai. Pavyzdžiui, šių metų vasario pabaigoje Panevėžio rajone avariją sukėlė girtas BMW vairuotojas. Jis pražudė kitu automobiliu važiavusį tėvą ir vos trejų metų jo sūnų.

Policijos duomenimis iki kovo 27-osios šiemet dėl neblaivių vairuotojų kaltės sužaloti 27 žmonės, o neblaivius įkliuvusius vairuotojus kasmet policija skaičiuoja tūkstančiais.

„Turėkit rankoje tą alų, bet turėkit jį neatidarytą. Jeigu jūs važiuojat iš taško A į tašką B, tai jūs važiuojat tam, kad nuvažiuoti kažkur. Jeigu norit kažką švęsti, tai švęskit ten, bet ne kelyje.

<…> Blaško vairuotoją, vairuotojas psichologiškai yra stresuojamas, nes jis girdi viską, o jeigu jam reikia sekti kelią, jam reikia sekti, kas darosi kelyje, šalia jo, gali iš šono pėstysis, dviratininkas, paspirtukas iššokti“, – kalba Seimo narys, socialdemokratas Julius Sabatauskas.

„Tikrai būdavo atvejų kartais, kai tie asmenys gerdami salone įkalbėdavo arba duodavo alkoholio išgerti ir vairuotojui“, – tikina R. Matonis. 

Policija žada vadovautis protingumo principu, kiekvieną atvejį vertins individualiai. Jeigu blaivas žmogus norės nusivežti prasuktą, nugertą degtinės butelį pareigūnai jo tikrai nebaus. Priimtos pataisos įsigalios nuo birželio 1-osios.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

104 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist