Lietuvą šiąnakt buvo aplankęs ir specialiai modifikuotas laineris „Boeing 747“ – viena iš keturių amerikiečių oro vadaviečių, kurios lydi JAV prezidentus tolimose kelionėse.

Vilniuje vėlų pirmadienio vakarą (apie 22 val. „Flightradar24“ duomenimis) nusileido JAV „Paskutinio teismo dienos“ (angl. „Doomsday“) lėktuvas „Boeing 747-E4B“, palydintis JAV prezidentus jų kelionių metu.

Tiesa, šis lėktuvas Vilniuje neužsibuvo, jau liepos 11-osios 1 valandą nakties jis išskrido į NATO karinę bazę Italijoje.

Vienas iš tokių lėktuvų  skrido paskui JAV prezidento lėktuvą ir jo liepos 9-ąją prasidėjusios kelionės į Didžiąją Britaniją metu, po kurios jis išskrido tiesiai į Vilniuje vykstantį NATO šalių lyderių susitikimą.

„Boeing 747-E4B Nightwatch“ aprūpintas viskuo, ko JAV valdžios atstovams gali prireikti valdyti šalį, jeigu pasaulį ištiktų katastrofa. Visų JAV saugumą ir galimybę kontroliuoti procesus užtikrina 4 „nakties sargai“, kurie formaliai yra priskirti aukščiausiems JAV valdžios atstovams, įskaitant prezidentą ar gynybos sekretorių. Būtent pastarajam priskirtu šaukiniu „TITAN25“ pavadintas „Paskutinio teismo dienos“ lėktuvas buvo atskridęs šiąnakt į Vilnių.

Bent vienas iš šių lėktuvų, kartu su visa įgula, budi visą laiką ir visuomet keliauja iš paskos JAV prezidentui, jo užjūrio kelionių metu.

Lėktuvas yra sudarytas iš trijų denių ir gali skraidinti iki 112 žmonių įgulą. Nenusileisdamas ant žemės, be kuro papildymo, šis lėktuvas gali išbūti ore iki 12 valandų. Jeigu yra galimybė papildyti degalų ore, tai ši „tvirtovė“ gali sklandyti danguje daugelį dienų.Pačiame orlaivyje yra visa reikalinga valdyti šalies kariuomenę ir branduolines pajėgas įranga, spec. ryšio priemonės.

Skelbiama, kad lėktuvas ne tik turi specialiai sutvirtintą konstrukciją atlaikyti branduolinio smūgio bangą, net pilotų kabinos stiklai sustiprinti specialiu tinkleliu, apsaugančiu nuo elektromagnetinio poveikio. Šie modeliai neturi kitų iliuminatorių, taip sumažinant išorinio poveikio galimybę viduje esančiai įrangai. Apsaugoti nuo išorinio elektromagnetinio poveikio ir visa viduje esanti technika, ir išvedžioti laidai.


Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

51 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist