Lietuva, siekdama sušvelninti ginčą su Kinija, siūlo pakeisti Taivano atstovybės ​​Vilniuje pavadinimo vertimą į kinų kalbą, antradienį pranešė naujienų agentūra „Reuters“.

Jos duomenimis, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis prezidentui Gitanui Nausėdai pasiūlė, kad įstaiga kinų kalba būtų vadinama „Taivano žmonių atstovybe“, o ne Taivano atstovybe. Nei ministerija, nei Prezidentūra šių žinių kol kas nekomentuoja.

Ministras praėjusią savaitę yra sakęs, kad ginčo su Pekinu deeskalavimo planuojama siekti pirmiausia įspėjant Pekiną apie teisines jo veiksmų prieš Lietuvą pasekmes.

Lietuvos ir Kinijos santykiai pašlijo Vilniui leidus šalyje veikti Taivaniečių atstovybei. Ekspertai sako, kad kinų kalba šios atstovybės pavadinimas skamba kaip Taivano atstovybė. Pekinas tame įžvelgia Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei. Kitose šalyse tokios atstovybės veikia Taibėjaus pavadinimu.

G. Landsbergis teigia, kad užsienio žiniasklaidos skelbtos naujienos dėl Taivaniečių atstovybės pavadinimo yra klaidinanti  

Lietuvos užsienio reikalų ministras nesiryžta komentuoti užsienio žiniasklaidos skelbiamos šaltinių informacijos, esą Lietuva svarsto keisti Taivaniečių atstovybės pavadinimą kinų kalba.

„Labai sunku yra komentuoti tokius sklandančius gandus“, – Seime žurnalistams sakė G. Landsbergis.

„Iš esmės tai, kaip žinutė suformuluota, ji yra klaidinanti“, – pažymėjo jis.

Kartu G. Landsbergis žurnalistams pažymėjo, kad Lietuvoje nėra planų keisti trintis su Kinija sukėlusios Taivaniečių atstovybės pavadinimo.

„Nėra tokių ketinimų dėl oficialaus pavadinimo, nėra jokių planų, esu tai pasakęs ne vieną kartą“, – sakė G. Landsbergis.

Galiausiai G. Landsbergis patikino, kad Užsienio reikalų ministerija ir Prezidentūra šiuo klausimu pastaruoju metu turi „sutelktą nuomonę“.

„Aš manau, kad mes turime sutelktą nuomonę, kad Lietuva nepadarė jokio neteisėto veiksmo. Priešingai, kalbėjome apie tai, kad prieš Lietuvą yra taikomi trečiųjų valstybių neteisėti veiksmai, ir reikia rasti atsaką, kaip ateityje mažinti tokių veiksmų, tam reikalinga Europos Sąjungos sutelkta parama ir lygiai taip pat kalbėjome apie Lietuvos nacionalinius instrumentus, kurie padėtų sumažinti rizikas“, – sakė G. Landsbergis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

21 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist