Lietuvos naujienos

Lengva COVID-19 forma sergantys pacientai bus gydomi namuose

Lengva COVID-19 forma sergantys pacientai nebebus guldomi į ligonines, jie bus išleidžiami gydytis į namus, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Lengvus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) simptomus jaučiantys pacientai nuo šiol galės būti išleisti gydytis į namus, jei čia galės laikytis visų izoliavimosi (saviizoliacijos) taisyklių. Tai reiškia, kad tie, kuriems nereikia specifinio simptominio gydymo, nebus guldomi į ligonines“, – informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Tuo metu pacientams, kuriems dėl jų sudėtingesnės būklės taikomas stacionarinis gydymas, jų sveikatai pagerėjus, taip pat bus leista gydytis namuose, nors tyrimo rezultatai dar bus teigiami. 

 

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, kitų šalių patirtis rodo, kad lengvesne forma sergantieji, jei jiems nereikia medicinos įrangos, intensyvios medikų priežiūros, tikrai gali likti namuose ar kitoje izoliavimosi vietoje. Vienintelė sąlyga – tinkamas izoliavimasis.

„Drauge su medikais priėmėme sprendimą neguldyti pacientų į ligonines, kai tam nėra indikacijų. Tačiau esminis momentas čia yra izoliavimasis. Tai reiškia, kad žmogus, jei jam nustatyta koronavirusinė infekcija ir simptomai yra lengvi, privalo izoliuotis“, – sakė A. Veryga, vadovaujantis Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui.

Anot jo, lengvi simptomai nereiškia, kad žmogus nekelia užkrėtimo pavojaus aplinkiniams.

 

„Tad žmonės, kurie ligos laiką galės praleisti patogiau nei ligoninėje, namuose, privalo griežtai laikytis nustatytų taisyklių. Ir čia negali būti jokių interpretacijų“, – pabrėžė ministras.  

Gydymuisi namuose be saviizoliacijos keliama dar viena sąlyga – galimybė konsultuotis su šeimos gydytoju, gauti informaciją, kaip sekti sveikatos būklę ir kur kreiptis, jei sveikatos būklė pablogės.

Ligoninių vadovai, pasak ministerijos, tam pritaria, o tokios gydymo schemos taikomos visos šalyse.

 

Santaros klinikų generalinio direktoriaus Felikso Jankevičiaus teigimu, Italijos patirtis parodė, kaip yra svarbu neperkrauti gydymo įstaigų karantinuojamais ar simptomų neturinčiais pacientais, kuriems nereikia specifinio gydymo.

„Svarbu neišnaudoti šalies žmogiškųjų bei materialinių resursų prieš laiką ir pataupyti juos vėlesniam metui, kai teks susitelkti dėl turinčių rimtų ar gyvybei pavojingų simptomų ir reikalaujančių intensyvios terapijos koronavirusu užsikrėtusių pacientų gydymo “, – sakė F. Jankevičius.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pabrėžė, kad Šiaulių ligoninėje gydytas pacientas buvo pirmasis šalyje išleistas nepagijęs namo. Jis iš ligoninės išrašytas trečiadienį.

 

„Tad savo ruožtu labai sveikiname ministro priimtą sprendimą. Ligoninėje atskyrėme karščiuojančių pacientų srautus, tad nebehospitalizuojant lengvų atvejų, galime resursus naudoti taip, kad apsaugotume klinikinius skyrius nuo galimos infekcijos“, – sakė R. Mažeika. 

Kauno klinikinės ligoninės generalinis direktorius Albinas Naudžiūnas tvirtino, kad iki šiol įstaigoje gydyti ligoniai buvo lengvi, jiems iš esmės taikytas tik stebėjimas, tačiau tam reikėjo personalo resursų, išnaudotos vienkartinės apsaugos priemonių, kurias „vertėtų tausoti laikotarpiui, jei epidemijos mastai išsiplėstų ir turėtume daugiau sunkių ligonių“, atsargos.

Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 34 atvejai koronavirusinės infekcijos atvejai.

 

Autorius Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button