Lietuvos naujienos

Įvertino popiežiaus vizitą: atnaujintos šventovės liks Lietuvos žmonėms

Po popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje praėjo lygiai mėnuo. Bažnyčios ir valstybės atstovai sako, kad vizitas pavyko puikiai – jį gerai įvertino ir užsienio žiniasklaida, ir Vatikanas. Vyriausybės kanceliarijos duomenimis, iš viso popiežiaus vizitas Lietuvai kainavo apie 3 mln. eurų. Pasak kanclerio, tai buvo puiki galimybė Lietuvai pasirodyti visam pasauliui.

„Labai didelis džiaugsmas, kad viskas gerai pasisekė, kad matosi ne tik organizacinė, bet ir finansinė sėkmė, neįkritome į kažkokią didelę duobę, be skolų. Bet taip pat ir dvasine prasme, kad labai daug žmonių buvo paliesti popiežiaus žinios, popiežiaus vizito ir didelis džiaugsmas, kaip nuskambėjo pasaulyje Lietuva“, – LRT TELEVIZIJAI sakė Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Vyriausybės kanceliarijos duomenimis, iš viso popiežiaus viešnagė Lietuvoje galėjo kainuoti iki 3 mln. eurų. Pavyzdžiui, Šventojo Tėvo vizitas Airijoje, trukęs 32 valandas, atsiėjo 32 mln. eurų.

 

„Nepamirškime, kad ir kai kurios investicijos, kurios atėjo papildomai į Lietuvos šventoves ruošiantis vizitui, tikrai jos niekur neiškeliavo, tai lieka Lietuvos žmonėms, piligrimams, kurie čia lankysis“, – pabrėžė vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.

Per Vilnių ir Kauną nusidriekusios apsauginės tvorelės ilgis, pasak vizito organizatorių, siekė 20 kilometrų. Apsauga, anot vidaus reikalų ministro, buvo pasiruošusi veikti bet kuriuo metu, o galimos grėsmės buvo suvaldytos.

„Kai atvažiuoja asmuo, kuris pasaulyje labai puikiai žinomas, negalime kalbėti vien tik lokaliai, žiūrint, kas vyksta Lietuvoje. Analizuotos ir retrospektyviai grėsmės. Pareigūnai buvo nuvykę į Airiją, kur buvo vizitas, ten matėme įvairių situacijų, protestuojančių žmonių“, – sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

 

Iš viso su popiežiumi susitikti Vilniuje ir Kaune atvyko apie 200 tūkst. žmonių, prisidėjo apie 1,5 tūkst. savanorių, iš kurių vyriausiajai 70 metų.

Urtė KorsakovaitėLRT TV naujienų tarnybaLRT.lt

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button