Skubėkite aplankyti Salako pažintinį taką, kuris yra Gražutės regioniniame parke. Tai vienas gražiausių pažintinių takų Lietuvoje, kuriame galite pažinti potvynio skandinamą aliuvinį mišką. Kaip tik šiuo metu nelauktas atodrėkis dovanoja išskirtinę galimybę stebėti šią unikalią buveinę.

Į aliuvinį mišką daugelis mūsų nedrįstų nė kojos kelti. Tai visiška priešingybė sausiems Gražutės parko pušynams. Aliuviniais (lot. aliuvio – sąnašos) vadinami miškai, periodiškai užliejami pavasario potvynių ir susiformavę prie upių, šaltiniuotose vietose, išvagoti mažesnių upelių ar pavasarinių tėkmių. Juose vyrauja perteklinę drėgmę pakenčiantys medžiai: uosiai, juodalksniai, baltalksniai. Krūmų ardą sudaro paprastosios ievos, įvairios karklų rūšys, paprastasis žalčialunkis.

Dėl kasmetinio užliejimo aliuviniams miškams būdinga specifinė augalija. Kai medžių pumpurai dar net neišsprogę ar sprogsta, pirmoji pražysta geltonžiedė plukė ir paprastoji vištapienė – tai pavasariniai efemeroidai. Kiti būdingi augalai – ilgakekis serbentas, paprastasis apynys, gelsvalapė usnis, kanapinis kemeras, bulvinių šeimai priklausantis karklavijas ir kt. 

Aliuviniuose miškuose galima rasti ir saugomų augalų rūšių. Tai meškinis česnakas,

orchidėjinių šeimos aukštoji gegūnė, vienintele Lietuvos lianų atstovė – gebenė lipikė, didysis asiūklis, daugiametė blizgė, neišvaizdus varpinis – lietuvinė monažolė.

Aliuvinius miškus ypač mėgsta miško paukščiai, čia drėgnoje ir gausioje augalijoje knibždėte knibžda gardžių vabzdžių lervų – pagrindinio giesmininkų maisto. O šiuo metų laiku aliuviniame miške tikrai pamatysite maisto ieškančių žiemojančių paukščių genių, bukučių ir zylių.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.