Artėjantis vasaros pramogų sezonas ir sinoptikų prognozuojama šiltesnė, nei įprastai vasara, žada būti itin palanki vandens turizmu užsiimantiems verslininkams. Rinkos senbuviai teigia jau birželio pradžioje visų vasaros savaitgalių baidarių nuomos rezervacijas užpildę maždaug 50 procentų – kone trečdaliu daugiau nei tuo pačiu laiku pernai. Pasak jų, tai rodo, kad vandens turizmo mėgėjai savo iškylas vis labiau linkę planuoti iš anksto. Be to, šiemet gerokai padaugėjo poilsiautojų, pasiryžusių plaukimui upėmis skirti 2 ir daugiau dienų.

 Šimtatūkstantinės investicijos atsiperka netiesiogiai

Vienos didžiausių baidarių ir jų įrangos nuomotojų Lietuvoje „Upių labirintas“ vadovas Povilas Pelanis teigia, jog šio verslo sektorius privalo laiku įvertinti besikeičiančius žmonių poreikius ir atsižvelgti į rinkos aktualijas. Jau ryški esminė šių metų tendencija – didėja ne tik žmonių noras išvykti į gamtą, bet ir ilgiau joje pabūti, tai verčia atsinaujinti ir įmones, teikiančias reikalingas paslaugas.

„Pagal išankstinius užsakymus matome, kad į madą grįžta dviejų ir daugiau dienų plaukimai. Žmonės po truputį pradeda jausti tikrąjį baidarių malonumą – juk dienos ar pusdienio gamtoje nepakanka pailsėti nuo šiuolaikinio, įtempto gyvenimo tempo, o nakvynė su palapinėmis, pasisėdėjimas prie laužo su šeimos nariais ar draugais yra vienas geriausių būdų „išsivalyti galvą“, – pabrėžė P. Pelanis.

2004-aisiais verslą pradėjusi baidarių nuomos įmonė per savo veiklos metus į įrangą, transportą ir infrastruktūrą su Europos Sąjungos paramos fondų pagalba investavo daugiau kaip 100 tūkst. eurų. Didžiąją reinvesticijų dalį sudaro nuolat atnaujinamo inventoriaus išlaidos irklams, liemenėms, neperšlampamiems maišams, kėdutėms vaikams, bei didelio transporto parko priežiūra

Ir nors didelio pelno užsiimant baidarių verslu tikėtis neverta, galimybė gyventi iš mėgstamos veiklos, būti arčiau gamtos ir matyti žmonių šypsenas atperka viską.

„Tipinis mūsų savaitgalio klientas yra išsilavinęs, pozityviai nusiteikęs, vidutines pajamas gaunantis miesto žmogus. Sunku išskirti vieną amžiaus grupę, nes susidomėjimą rodo ir jauni, dvidešimtmečiai žmonės, ir šeštą dešimtį pradėję. Sutaupyti jie dažniausiai per daug nesistengia, nes plaukimas baidarėmis ir taip pakankamai pigi pramoga, o ir plaukiama tam, kad galėtum pamiršti išlaidas ir visus kasdienius rūpesčius“, – pasakojo „Upių labirinto“ vadovas.

Lietuvoje – idealios galimybės vandens sportui

Dideli investiciniai kaštai verslininkų nuo baidarių verslo neatbaido, o greičiau priešingai – konkurencija kasmet vis aršesnė. Pats „Upių labirinto“ vadovas tai vertina teigiamai, nes ji garantuoja žmonėms aukštą paslaugos  kokybę,  o verslininkams neleidžia užmigti ant laurų bei leidžia pilnai išnaudoti Lietuvoje vandens turizmui itin palankias sąlygas.

„Pats ne kartą, su bendražygiais plaukęs Peru, Sibiro, Nepalo kalnų upėmis, o su šeimos nariais plaukimo tikslais, išmaišęs daugelį Europos šalių, P.Pelanis pažymi, kad reikia pasidžiaugti, jog Lietuvoje turime daug užtvankomis nesugadintų upių su įstabiais skardžiais, pasakiško grožio miškais, kuriomis galime plaukti kelias dienas, pagal poreikį pasirenkant nuo civilizacijos atokesnes arba kaip tik labiau apgyvendintais krantais, istoriniais ar geografiniais objektais, išsiskiriančias upes. Mūsų šalis apskritai labai palanki vandens turizmui, ypač baidarėms“, – pabrėžė P. Pelanis.

Jo teigimu, skirtingi žmonės ant vandens ieško skirtingų pojūčių. Įmonės dažniausiai pageidauja apsistoti sodybose – tokių maršrutų įmonė turi apie dešimt. Didesnėms kompanijoms siūloma išbandyti plaukimą  Širvintos,  Merkio ar Vokės upėse bei vis labiau „atrandamą“ vandens kelią Nerimi iš Vilniaus į Kernavę.

Šeimos ir ramesni keliautojai rinktis paprastai mėgsta vaizdingesnius maršrutus, leidžiančius iš arti pamatyti gyvą gamtą. Jiems P. Pelanis rekomenduoja Verknės,  Žeimenos, Ūlos ar Lakajos upes.

Vietos yra ir aštresnių iššūkių ieškantiems irkluotojams. Šie dažniausiai keliauja ilgesniam laikui, nebijo peršlapti ar paprakaituoti. Sportiškesnio plaukimo mėgėjams rekomenduojamos  Grūdos, Siesarčio ir Virintos upės.

„Nesvarbu, ar plaukikas jau patyręs, ar tik pradedantysis, iš baidarių nuomotojų jam reikia ne tik pačios baidarės su irklais, bet ir gelbėjimosi liemenės ir vandeniui atsparių maišų daiktams. Taip pat būtina pasirūpinti pirmosios pagalbos vaistinėle, apsauga nuo saulės, apsauga nuo drėgmės, vandeniui atspariu apavu, peiliu, žemėlapiu, priemonėmis nuo vabzdžių, žiebtuvėliu, šiukšlių maišais. Šiandien sąlygos ir galimybės baidarių kelionėms yra tobulos – tereikia atitinkamai pasiruošti bei norėti aktyviai pailsėti“, – reziumavo „Upių labirinto“ vadovas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.